فرق نکرده است. همان گروهک‌هایی که اول انقلاب و زمانی نه چندان دور، من و ماها را امل و دگم و دهاتی و پاپتی می‌خواندند، اکنون هم هفت هزار تومنی و متحجر و بی سواد و غیره می‌خوانند. هنوز هم تمسخر کردن عادت‌شان است و هتاکی کردن، منش‌شان. همان مسئولینی هم که فکر می‌کردند اداره‌ی کشور تجربه می‌خواهد و کراوات، اکنون هم فکر می‌کنند، باید پوپر  قورت داده باشی و معنویت ِ سنت گرایی داشته باشی و مثلا تسامح و تساهل ِ گاندی‌وار که بشود در مسیر «توسعه» گام برداشت.

هیچ فرق نکرده است. همان زمان که غرغر می‌کردند و دیدند با غرغر و تمسخر به جایی نمی‌رسند و دست به اسلحه بردند و شدند برده‌ای تحت اختیار و اردوگاه اشرف راه انداختند و به روی مردم اسلحه کشیدند و شیعه و سنی و فلان قومیت را تحریک کردند برای جدایی طلبی، هم‌الان هم به جای بابا نان داد، «انگلیس نان داد» را روزانه می نویسند و پول‌شان را به دلار و پوند و یورو و شِکِل می‌گیرند و حاضرند شرافت‌ و استقلال‌ و وطن‌شان را در ازای مچ‌‌بند زدن و همراهی وزیر ِ خارجه ی رژیم صهیونیستی، بفروشند.

همان ها که باکری و همت و خرازی و بابا نظر و غیره را تمسخر می‌کردند که این‌ یه مشت جوان نمی‌توانند جنگ را «اداره» کنند، هم‌الان هم من و ما را مسخره می‌کنند که شما را چه به بیداری اسلامی و تمدن اسلامی و الخ.

هم‌آن‌ها، با ادامه دادن راه ابوموسی اشعری‌ها و خوارج که امیر المومنین را متهم به چیزی می‌کردند که با حماقت‌شان خود او را بدان وادار کرده بودند، امام را مسئول ریخته شدن خون جوان‌ها می‌دانستند و جنگ را خودکشی اعلام می‌کردند، هم‌الان، استهزاء می‌کنند که جمهوری اسلامی دارد خود را به زور وارد جنگ می‌کند و «هو» می‌کشند و دعوا را تنزیل می‌دهند به لخت شدن ِ فلان دختر ِ دریده و دست دادن ِ فلان کارگردان ِ «خیلی هنرمند» که غیرت ِ آن پسرک ِ در بند را نداشت که به آن خبرنگار ِ بی حجاب ِ اجنبی گفت ما برای اعتقادمان و امام‌مان می‌جنگیدیم و ساده لوحانه، فکر کرد حرف ِ از «صلح و صفا سیتی»، ایرانی‌ها را روشنفکر نشان می‌دهد، از همان پسرک هم دون‌تر شد و نه فقط نخواند که: «ارزنده‌ترین زینت ِ زن حفظ حجاب است»، که با فلان بازیگر ِ شهوت‌ران دست داد و یکهو رفت قاطی ِ باقالی ها. و از هم‌چو اویی نیز جز این انتظار نمی‌رفت البت.

همان‌ها که در قامت ِ مسئولیت ِ «جمهوری»، با عقلانیت ِ غرب‌زده‌شان و دور از فهم ِ جمهوری، انقلابی‌گری را به انگ و برچسب ِ یاوران خمینی تبدیل کرده بودند، هم‌الان نیز هستند و دو باره و چند باره در همان قامت، انقلابی‌گری را به «شور و هیجان ِ جوانی تعبیر می کنند و لبخند ِ عاقل اندر سفیه می زنند و در اصل خود را مسخره می‌کنند.

هنوز هم تلویزیون «جمهوری»، وقتی می‌خواهد با «مردم» مصاحبه کند، در بهترین(بخوانید بدترین) حالت تا میدان ولی عصر و نهایتا انقلاب پایین می‌آید و با «مردم» مصاحبه می‌کند. هنوز هم که هنوز است در خاطر ندارم یک بار، «مردم» تعبیری باشد مثلا برای میدان امام حسین یا شهدا یا خراسان. راسته ی خیابان هفده شهریور، در تعبیر ِ صدا و سیمای ِ جمهوری، طعم ِ مردمی را ندارد. و همین خیابان ِ هفده ِ شهریور نشین‌ها بودند که مینی‌بوس مینی‌بوس می‌رفتند و دمار از کسانی در می‌آوردند که فکر می‌کردند هجده تیر ِ هشتاد و هشت، تکرار ِ هجده ِ تیر ِ هفتاد و هشت است و هر غلطی بخواهند می‌توانند انجام دهند. همین «مردم»  ِ اتوبان ِ محلاتی بودند که قوت ِ غالب‌شان نه برنج‌های هاشمی ِ سه چهار هزار تومانی‌ست و نه ماشین‌های ِ آن چنانی. با همان موتورهای ِ هوندای ِ ایرانی ِ چهارصد پونصد تومنی‌شان سوار می‌شدند و گله گله می‌رفتند برای خاموش کردن ِ آتشی که دشمن تهیه دیده بود؛ آن هم در خیابان ِ «انقلاب» و «جمهوری». و همین‌ها بودند که پای ِ جمهوری و انقلاب ایستادند وقتی که تلویزیون مثل ِ همین طراح ِ امام مقوایی وامانده بود باید چه کار کند و فکر می‌کرد دارد ابتکار به خرج بدهد.

همین می‌شود که در اردوگاه دشمن ِ قسم خورده، سعی می‌کنند با هر دست آویزی مثلا بگویند که اقتصاد ِ آمریکا آنقدرها هم سقوط نکرده است و اوباما با ما است و هر وقت هم ما کار مثبتی کنیم، با به تمسخر کشیدنش، مثلا فکر می‌کنند، به جمهوری ِ انقلابی ِ ضربه زده‌اند.

اما هیچ فرق نمی‌کند. فرزندان روح الله و سربازان ِ آسدعلی خامنه‌ای هستند.

میثم رمضانعلی  |  ۱۵ بهمن ۱۳۹۰  |  انقلاب، سیاست  |   10 نظر


  1. حسین گفت:

    من فکر میکنم که قبل از انقلاب ایران به گروگان کسانی بود که بالاتر از خیابون انقلاب زندگی میکردن و الآن به گروگان کسانیه که پایین‌تر از خیابان شوش زندگی میکنن.
    در هر صورت وقتی شاه مملکت اراده کرد مردم بین خیابون انقلاب و خیابون شوش را گوشمالی بده فقط کافیه سر کیسه را شل کنه و به گروگان‌گیرها دستمزدشون را بده، اونوقت چه کارها که براش نکردند و نمیکنند

  2. اصلاح طلب گفت:

    کسی شما رو مسخره نمیکنه حاجی. اوضاع مملکت اونقدر مسخره است که وقتی بیانش می کنی شبیه به شوخی و مسخره میشه.

  3. behii گفت:

    خوب اخوی ما در خدمتیم از فتوشاپ چی میخوای بگو اگه بلد بودم خوشحال میشم …

  4. جام نیوز گفت:

    با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
    کد لینک خبر :
    http://www.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=57104&Serv=37

    میثم رمضانعلی: خواهش می‌کنم و ممنون

  5. محمد گفت:

    @اصلاح طلب؛
    مشکل شما اینجاست که حتی بلد نیستی، اسم‌ات رو درست بنویسی؛ شما اصلاح طلب هم نیستی!

  6. روزبه گفت:

    برادر – همین نوشته شما پر است از برچسب و توهین و نسبت دادن افرادی به وابستگی آمریکا و انگلیس و فلان و فلان.
    بله برخی شما ها را به اسمهایی مثل ساندیس خود و … به تمسخر می گیرند که کار درستی نمی کنند. ولی شما حزب اللهی ها هم دقیقا مثل همانها هستید. تنها با این تفاوت که شما صدا و سیمارا هم در اختیار دارید و در طول روز و شب همین برچسبها را بر سر دیگران می بارید.
    برادر – هرچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.

    آیا تا به حال سند درستی از وابستگی این مخالفین به بیگانگان بدست شما رسیده؟ آیا صرف حمایت به معنی وابستگی است؟

    برادر گرامی آیا تا به حال به این نکته اندیشیدی که آمریکا و انگلیس و عربستان سعودی و دیگر کشورها در ذات با هم فرق چندانی ندارند. بلکه تنها همسو بودن یا نبودن آنها با منافع ملی ما ست که تعیین کننده است؟
    شما که دمعی حفظ و حراست از آرمانهای امام هستید بفرمایید که جمعه خونین مکه را یادتان هست؟
    کشتار حاجیان را می گویم.
    پیام امام را یادتان هست؟ گفتن این فقط کشتا نبود این شکستن حرم امن الهی بود. امام گفت ما اگر صدام را هم ببخشیم آل سعود را نمی بخشیم.
    اما مدت کوتاهی بعد به فرمان رهبر شما رابطه برقرار و دوستی مکرر شد. صدا هم از شما بر نیامد. آمریکا چه کاری بد تر از سعودی ها کرده که شما دشمنش می دانید ولی مثلا فرانسه و عربستان و … را نمی دانید ؟

    شما حزب اللهی ها کلمات و مفاهیم را بعضا به نفع خود تحریف می کنید و گاهی به صورت تیرهای آتشین بر سر مخالفین می بارید.
    اگر کسی به شما گفت ساندیس خود و متحجر و هفت تومنی شما در عوض گفتید جاسوس و بی دین و منافق .
    ترا به خدا کدام بد تر است.
    کسی که جلوی روی تو ایستاده و می گوید من مخالف تو هستم و حتی حاضر است با تو درگیر شود منافق است؟
    برادر لا اقل به تعریفهای قران از منافق باور داشته باش.
    منافق کسی است که فکر می کنی با تو است. شاخ ندارد. با تو در نماز حاضر می شود. با حتی شاید به جنگ هم بیاید. شاید مسجد بسازد. شاید حتی پیامبر نتواند وی را بشناسد.
    اما نشانه وی چیست. وعده می دهد و عمل نمی کند. به راحتی دروغ می گوید. هر گروهی برنده باشد او با وی است.

    من هیچکدام از برچسبهایی که به شما می چسبانند را قبول ندارم. میدانم بسیاری از شما به خاطر نیت های خوبی از نظام و دولت حمایت می کنید.
    اما در مورد شما برایم یک چیز مسلم است. اینکه بسیاری چیزها را نمی توانید ببینید. چشم دارید اما نمی بینید. این وصف کسانی است که در تاریکی و ظلمات هستند. چشم دارند و نمی بینند.

    اولیاکم الطاغوت. یخرجونکم من النور الی الظلمات.

    مشکل ولی شماست.

  7. www.alef.ir گفت:

    سلام
    با اجازه با ذكر منبع با عنوان يادداشت مهمان در الف منتشر كرديم

    میثم رمضانعلی: خواهش می‌کنم و ممنون

  8. داودفرهی گفت:

    اقامیثم اگر همه حرفات درست باشد که دربعضی ازانها باید شک کرد این رسانه به صطلاح ملی که بابودجه بیت المال بلندگوی گروهی خاص شده بستگی به موضوع فقط در مبادی ورود و خروج نماز جمعه باکسانی مصاحبه میکند و مدعی نظر تمامی مردم است در صورتیکه بارها شاهد بودم افرادی به لحاظ همین شیوه این رسانه از هم‌کلام شدن با ان امتناع میکنند

  9. بهروز گفت:

    با سلام – برادر عزیز ، من فرزند یک کارگر و برادر شهید هستم، با اکثر فرمایشات شما موافقم ، ولی فکر میکنم اخر نوشته شما مشکل اصلی ما و سایر کشورهای اسلامی است . چرا باید در کشور ما ولی فقیه مادام العمر باشد ، چرا باید در کشور های اسلامی دیگر رییس جمهور مادام العمر باشد ، من از شما ، مراجع معظم تقلید و شخص آقای خامنه ای انتظار دارم به دو سوال پاسخ بدهند .
    ۱- ایا حکومت مادام العمر فرد غیر معصوم مشروع است ؟
    ۲- اگر مشروع است آیا به صلاح امت اسلامی است ؟
    منظورم اینست که ایا نمی شود پس از ده سال حکومت بهترین فرد ، حکومت را به نفری که از نظر صلاحیت در رتبه دوم قرار دارد سپرد و ان بهترین فرد به عنوان مشاور به او کمک کند یا باز نشسته شود تا دیکتاتوری پیش نیاید ؟
    برادرم ما مردد شده ایم که سرباز اسلام باشیم یا سران کشورهای اسلامی؟ شما سرباز کدام هستید؟

    میثم رمضانعلی: جواب سوال یک: نه؛ جواب سوال دو: بله؛ پیش‌نهاد می‌کنم یه سری کتاب در باره‌ی ولایت فقیه بخونید؛ خیلی دور هستید از نظریه‌

  10. حسین گفت:

    تیوری ولایت فقیه را دیگر باید رد موزه های سیاسی جهان سراغ گرفت. اگر هنوز سر پاست به دلیل پول و قدرت نظامی است. حکومت با فساد سر پا نمی ماند.

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: