ما بوی قرمه‌سبزی را به بوی ِ هات‌داگ ترجیح می‌دهیم. ما ترجیح می‌دهیم، به جای ِ فلافل ِ بیروتی، دیزی بزنیم. ما كالباس و سوسیس نمی‌خوریم. چون ‫كالباس از آشغال‌گوشت‌های گوساله و اونجای ِ گاو درست می‌شود و ممكن است خوردن ِ اون‌جای گاو، آدم را منحرف كند. ما از نسكاله بی‌زاریم و مارك‌های صهیونیستی را نمی‌پسندیم. چون باور داریم كه خوردن ِ این‌ها، آدم را به بی‌راهه می‌كشد. ما ترجیح می‌دهیم وقت ِ سرما خوردگی، به جای خوردنِ آدولت كولد، عسل آبلیمو بخوریم. ما به غذاهایی كه می‌خوریم دقت می‌كنیم و انظر الی طعامك را قبول داریم. ما سعی می‌كنیم سه روز در هر ماه روزه بگیریم. اول و وسط و آخر. ما فكر می‌كنیم این‌گونه بهتر می‌توانیم زنده‌گی كنیم.

به نظر ِ ‌ما، با شكم ِ‌ سیر نمی‌شود به جنگ ِ با فقر رفت. شكم ِ سیر ِ خیلی‌ها باعث شد كه چندین میلیارد هزینه‌ی تبلیغات ِ انتخاباتی كنند. به نظر ما، خیلی از مسئله‌ها، به خاطر ِ شكم ِ سیر است، وگرنه كدام آدم ِ فقیر می‌آید و اسناد ِ محرمانه‌ی مملكتی را توی دو تا دی وی دی به عنوان ِ گرو، پیش ِ خودش نگه می‌دارد.

به نظر ِ ما، فلان مسئول ِ مملكتی باید آدم ِ به شدت … باید باشد كه اجازه می‌دهد تا تبلیغ ِ نوشابه از تلویزیون پخش شود. به نظر ِ ما، سیگاری‌ها نیز آدم‌های به شدت اُسكُلی‌ هستند؛ چرا كه وقتی می‌دانند كه این كارشان ضرر ِ ملی و ضرر ِ شخصی دارد، نباید به سیگار كشیدن ادامه دهند.

به نظر ِ ما، غذا خوردن نه فقط بر بدن، كه بر روح و فكر نیز تاثیرگذار است. به نظر ِ ما، این كه فلانی هنوز نفهمیده است كه امكان تقلب در انتخابات وجود ندارد، (اگر واقعن خودش را به  خواب نزده باشد) به خاطر ِ خوردنی‌های‌ش هم می‌تواند باشد. باید پیش‌تر، فكر ِ آن چیزی می‌بود كه می‌خورد. این كه فلانی، نمی‌تواند نمازش را با توجه بخواند، به خاطر ِ این است كه به انظر الی طعامك توجه نكرده است.

میثم رمضانعلی  |  ۰۷ خرداد ۱۳۸۹  |  انقلاب، فرهنگ  |   2 نظر


  1. […] هم مهم نیست می‌زند فلان ِ معده را در می‌آورد و این‌ها.(+) مهم این است که سیرمان می‌کند و از هن و هن کردن […]

  2. احسان گفت:

    در حق فلافل ظلم شده به نظرم، ماده خاصی نداره که بخوان بد درستش کنن

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: