به نام خدا

سلام آرمیتا

سلام خواهرکم

برای من نوشتن کار سختی‌ست. همیشه سخت بوده است. سخت‌تر می‌شود وقتی قرار است برای تو بنویسم. شاید اگر این‌طور بنویسم بهتر باشد که:

یک: آدم‌ها دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. زندگی خوب هم یعنی مثلا آدم در خانواده‌ای مهربان زندگی کند. پدر و مادر خوبی داشته باشد. فامیل‌های خوبی داشته باشد. همسایه‌ها و دوستان مهربانی داشته باشد. وقتی می‌رود مسجد، با آدم‌های خیلی خوبی آشنا بشود. بتواند دستورهایی را که خدا به ما داده تا بتوانیم راحت‌تر زندگی کنیم، انجام بدهد. خود خدا گفته هر کسی که شکر نعمت‌هایی را که به او داده‌ام به جا بیاورد، نعمت‌هایش را زیاد می‌کنم. امیدوارم تو هم هر روز خدا را به خاطر نعمت‌های خوبش شکر کنی و مثلا وقتی متوجه شدی نعمت مادر مهربان چقدر خوب است بگویی: «خدایا شکرت که به من مادر مهربان دادی.» و سعی کنی با مادرت خوب باشی و به او احترام بگذاری و حرف‌هایش را گوش بدهی. آدم‌ها تا وقتی کوچک‌تر هستند راحت‌تر می‌توانند به مادرشان مهربانی‌شان را نشان دهند. مثلا به دست مادرشان بوسه بزنند. این کار، مادرها را خیلی خوشحال می‌کند.

دو: همه‌ی آدم‌ها خوب نیستند. یعنی متاسفانه شیطان که دشمن خداست، بعضی آدم‌ها را گول می‌زند تا آن‌ها کارهایی را انجام بدهند که خدا دوست ندارد. من خودم همیشه سعی کردم از این آدم‌ها دور باشم. یعنی مواظب باشم که خودم مثل آن‌ها نشوم. اگر چه همیشه موفق نشدم، اما همیشه از خدا خواسته‌ام که کمک‌م کند که من مثل آن‌ها نشوم و زودتر کاری کند که آن‌ها دست از این کارهایشان بردارند. برای همین هم گاهی وقت‌ها با این آدم‌ها برخورد کرده‌ام. برای این‌که دنیای خوبی داشته باشیم گاهی لازم است که با انسان‌های گناهکاری که هر چه به آن‌ها تذکر می‌دهیم گوش نمی‌دهند و به کارهای اشتباهشان ادامه می‌دهند، برخورد کنیم.

سه: تو چند سال دیگر به سن تکلیف می‌رسی. یعنی زمانی که خدا هر روز منتظر توست تا جانمازت را پهن کنی و نماز بخوانی. آن روز، روز ِ خیلی مهمی‌ست. سعی کن خودت را برای آن روز آماده کنی. دوست دارم من را هم در اولین نمازت بعد از سن تکلیف دعا کنی و از خدا بخواهی که شهادت را نصیب من بکند.

چهار: چقدر دوست داشتم تو هم برای من نامه می‌نوشتی. یک نامه‌ی مخصوص که در آن مثلا در مورد آرزوهایت می‌نوشتی. نمی‌دانم می‌شود یا نه. اما اگر توانستی و حوصله داشتی، برای‌م نامه بنویس.

پنج: راستش وقتی تصویر تو را از تلویزیون دیدم که آقا آمده بود خانه‌ی شما خیلی حسودی‌ام شد. خیلی دوست داشتم آقا هم به خانه‌ی ما بیاید و با ما حرف بزند. خیلی خوشحال شدم از اینکه آقا، با تو حرف زد و تو نقاشی‌هایت را به او هدیه دادی. خوش به حالت.

شش: ما وقتی کوچک‌تر بودیم، تلویزیون یک برنامه‌ی خیلی خوبی نشان می‌داد به اسم علی کوچولو. علی کوچولو، پدر به جبهه رفته بود تا در برابر دشمن بجنگد. آهنگ‌ش را برایت همین‌جا می گذارم تا گوش بدهی. اگر فیلم‌ش هم گیرم آمد سعی می‌کنم برایت بفرستم. آهنگ را می‌توانی از اینجا بشنوی.

فعلا خداحافظ

برادرت، هابیل

میثم رمضانعلی  |  ۱۷ بهمن ۱۳۹۰  |  انقلاب، فرهنگ  |   27 نظر


 1. با سلام .
  دوستان عزیز هیئتی از این پس دریافت برنامه های هیئات مذهبی کشور از طریق “”هیئت پیام””
  برای شروع و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه نمایید .

  آدرس وبسایت : http://www.hpayam.ir/
  ایمیل : info@hpayam.ir

 2. محسن موسویان گفت:

  کاش شما و آقایتان کمی هم به فکر فرزندان زندانیان انتخابات بودید. به این فکر کرده اید که آن کسی را که در اعتراضات پس از انتخابات دستگیر شده هم انسان است؟
  حتما می دانید افرادی در جریان بازداشتشان به دلیل وضعیت بد نگهداری یا همان شکنجه کشته شدند. یکی از اینها روح الامینی است. تا به حال فکر کردید اینها هم آدم بودند. دوسال می گذرد و مامور پیگیری پرونده خودش متهم است.
  فکر کردید با این وضع اگر به دنیای دیگر نقل مکان کنید کارتان کمی سخت می شود.
  شما بر خلاف ادعایتان کاملا بر خلاف مولا علی رفتار می کنید.
  علی می گفت حکومت برای گرفتن حق مظلوم است که ارزش دارد و شما حاضرید در مقابل هزاران نوع ظلم سکوت کنید تا حکومتتان برقرار بماند.
  اگر آخرتی در کار باشد حتما شما و آقایتان در ملاقات خواهم کرد و آن روز دیگر مجالی برای سخن گفتن به گزاف و داد و بیداد رسانه ای نخواهید داشت.
  به امید دیدار…

  میثم رمضانعلی: برای فرزندان آن‌ها هم فکر شده؛ فعلا عوامل دست چندم ظلمی که در حق آن‌ها شده محصور هستند. حداقل باعث می‌شه این اتفاق برای بقیه نیفته

 3. صدرا گفت:

  آقای محسن موسویان ! فکر می کنم شما فقط اون تعریف از شخصیت مولا علی رو می پسندید که ذوالفقار رو ازش می گرفتن (توی مجلات زمان آقای خاتمی تون) و دسته گل می دادن دستش! آره؟؟؟ پس بعید به نظر میرسه که اون روایت رو شنیده باشید که یه زن بیوه، بدون اینکه امیرالمومنین رو بشناسه نفرینش می کرد که خدا از علی نگذره که پدر بچه مو در جنگ کشت!!! و منو با این دخترک تنها گذاشت. فکر نکن توی حکومت حضرت همه چیز بر وفق مراد بود! کافیه فقط یکبار لای نهج البلاغه رو باز کنی تا ببینی نامه هایی رو که مولا برای منصوبین خودشون در حکومت اون زمان می نوشتن و در مورد اشتباهاتشون اظهار نظر می کردن. شما که دیگه از پدر اون آقای روح الامینی که سنگشو به سینه می زنی دلسوز تر نیستی به اون مرحوم. ماجرای کهریزک مثل خیلی از اتفاقات ناگوار دیگه توسط کسانی اتفاق میفته که تنها دغدغه ای که ندارن عزت نظام اسلامیه و این حادثه ی ناگوار قبل از همه ی شما مورد اعتراض خود حضرت آقا قرار گرفت. بهتره جناب عالی به فکر آخرت خودت باشی برادر! زیادی خودتو هم مسلک هاتو پااااااااک تصور کردی. کافیه به شعارها و مطالباتتون دقت کنی تا دستت بیاد که رسول الله اون دنیا هوای شماها رو داره یا امام و شهدا و آقا رو.می ترسم شوکه شی برادر!

 4. عشوری گفت:

  سلام. جالب بود. با مطلبی درباره

  “سلفیه و بیداری اسلامی” به روزم. تشریف فرما شوید.

 5. قابیل گفت:

  آقا میثم هابیل هیچ میدونی بازیگر نقش علی کوچولو هلند پناهنده شده است!

 6. با سلام خدمت شما مدیر محترم
  پایگاه اطلاع رسانی ” هیئت محبان الحسین عشاق العباس ”
  “پایگاه اینترنتی قافله “آماده تبادل لینک و لوگو با سایت های ارزشی می باشد.
  سایت ما را لینک بفرمایید و یا لوگو ما را قرار دهید. تا در کمترین زمان لینک و لوگو شما در این پایگاه ثبت شود.
  با تشکر از همکاری شما.التماس دعا
  پایگاه اینترنتی قافله
  http://www.ghafeleh.info
  خوشحال میشیم این تبادل انجام و ما را حمایت بفرمایید.

 7. حسین گفت:

  آرمیتا جان! خدا فرصت داد تا زینبی باشی! می دانی حسینی شدن بابات بسیار گران بدست آمد همانگونه که زینبی بودن تو نیز مفت به دست نیامد و نمی آید ولی بهاء زینبی بودن تو را بابا با خود خود پرداخت نموده است. دلم می سوزد رفتن پدر تو فقط به نفع خود او تمام شد که رفت نزد حسین بن علی و در صف شهداء قرار گرفت و خسارت رفتن او به سنگری وارد شد که او در آن قرار داشت اما او شهید شد و اگر شهید نمی شد روزی مثل همه از دنیا می رفت و می مرد اما اکنون نمرده و در جای خود مانده است و نظاره گر ما است که ما با خود او و امانت او یعی تو و خانواده تو چه می کنیم؟ آری او سعید و خوشبخت بود که شهید شد و ماند تو شهادت بماند و راه او بماند و هزاران احمدی روشن دیگر پیدا کند و خدا نکند که ما از او دور شویم و زمان مارا با خود ببرد.
  یک شیعه
  درمورد این آقا که نوشته که “آقایتان” چنین و چنان عرض می کنم که کهریزک همین که مطرح شد آقایمان آن را برای همیشه بست درحالیکه “آقایتان اوباما” با شعار بستن گوانتانامو سر کار آمد و نه فقط آن را نبست بلکه ابوغریب و بگرام را توسعه داد. یا همان متقلب دروغگو که با مدرک دروغین دکترا در دانشگاهها تدریس می کرد و در حالی که کارشناسی خوانده پایان نامه های دکترا را سپروائز می کرد و همسرش نیز چنین مشکلی داشته، در زمان نخست وزیری اش راه را بر تنفس امثال شما در تهران بسته بود و تهران سراسر کهریزک بود و او هم رییس آن که تمامی نامه های اذیت و آزار جوانان را خود امضا می کرد چرا به اون اعتراض نمی کنید که چرا چنین می کرد و چرا تهران را به مدت هشت سال به کهریزک تبدیل کرده بود؟ من خود در تهران قیچی بدستانی را دیده بودم که در چهاراه ها و میادین کاکل پسران را کوتاه می کردند. می خواست جوانان مانند سربازان باشند و تحت فرمان آن مردی که با این وجود عده ای اعمالش را ندیدند ولی به وعده های دین گریزانه و وطن فروشانه و انقلاب فروشانه وی اعتماد کردند چقدر ناراحت کننده است قلت فکر در میان دوستانش. راستی هابیل جان من توی حرفهای اینها از همان زمان محمدخان خاتمی دقت کرده ام همه اینها پیشنهادشان این بوده که سید و آقای ما داوطلبانه طوق به گردن اندازد و با خلیفه وقت یعنی اربابان این آقا و دوستانش بیعت کند آنها می خواهند طناب به گردن امام و قائدمان بیاندازند؛ چرا؟ چون اینها فکر می کنند رای مردم کشکه و تنها نظر اینها مهمه مردمی که مطیع آقایمان هستند به نظر اینها مردم به شمار نیستند و با وجود حمایت آنها از امام و رهبرمان، او باید به معبد تسلیم برودغافل از اینکه امروز اوضاع اوضاع شعب ابی طالب نیست که باز هم رسول الله و عمویش ابوطالب و پسرابوطالب تسلیم نشدند بلکه امروز شرایط عجیب به ضرر دشمنان آقایمان است. بهتر نیست اینها به گ و گ بپیوندند تا بلکه بتوانند روزی با با بی بی سی مصاحبه کنند و مشهور شوند!

 8. حسین گفت:

  ّپست ۱ من
  آرمیتا جان! خدا فرصت داد تا زینبی باشی! می دانی حسینی شدن بابات بسیار گران بدست آمد همانگونه که زینبی بودن تو نیز مفت به دست نیامد و نمی آید ولی بهاء زینبی بودن تو را بابا با خود خود پرداخت نموده است. دلم می سوزد رفتن پدر تو فقط به نفع خود او تمام شد که رفت نزد حسین بن علی و در صف شهداء قرار گرفت و خسارت رفتن او به سنگری وارد شد که او در آن قرار داشت اما او شهید شد و اگر شهید نمی شد روزی مثل همه از دنیا می رفت و می مرد اما اکنون نمرده و در جای خود مانده است و نظاره گر ما است که ما با خود او و امانت او یعی تو و خانواده تو چه می کنیم؟ آری او سعید و خوشبخت بود که شهید شد و ماند تو شهادت بماند و راه او بماند و هزاران احمدی روشن دیگر پیدا کند و خدا نکند که ما از او دور شویم و زمان مارا با خود ببرد.
  درمورد این آقا که نوشته که “آقایتان” چنین و چنان عرض می کنم که کهریزک همین که مطرح شد آقایمان آن را برای همیشه بست درحالیکه “آقایتان اوباما” با شعار بستن گوانتانامو سر کار آمد و نه فقط آن را نبست بلکه ابوغریب و بگرام را توسعه داد. یا همان متقلب دروغگو که با مدرک دروغین دکترا در دانشگاهها تدریس می کرد و در حالی که کارشناسی خوانده پایان نامه های دکترا را سپروائز می کرد و همسرش نیز چنین مشکلی داشته، در زمان نخست وزیری اش راه را بر تنفس امثال شما در تهران بسته بود و تهران سراسر کهریزک بود و او هم رییس آن که تمامی نامه های اذیت و آزار جوانان را خود امضا می کرد

 9. حسین گفت:

  پست ۲ من
  چرا به اون اعتراض نمی کنید که چرا چنین می کرد و چرا تهران را به مدت هشت سال به کهریزک تبدیل کرده بود؟ من خود در تهران قیچی بدستانی را دیده بودم که در چهاراه ها و میادین کاکل پسران را کوتاه می کردند. می خواست جوانان مانند سربازان باشند و تحت فرمان آن مردی که با این وجود عده ای اعمالش را ندیدند ولی به وعده های دین گریزانه و وطن فروشانه و انقلاب فروشانه وی اعتماد کردند چقدر ناراحت کننده است قلت فکر در میان دوستانش. راستی هابیل جان من توی حرفهای اینها از همان زمان محمدخان خاتمی دقت کرده ام همه اینها پیشنهادشان این بوده که سید و آقای ما داوطلبانه طوق به گردن اندازد و با خلیفه وقت یعنی اربابان این آقا و دوستانش بیعت کند آنها می خواهند طناب به گردن امام و قائدمان بیاندازند؛ چرا؟ چون اینها فکر می کنند رای مردم کشکه و تنها نظر اینها مهمه مردمی که مطیع آقایمان هستند به نظر اینها مردم به شمار نیستند و با وجود حمایت آنها از امام و رهبرمان، او باید به معبد تسلیم برودغافل از اینکه امروز اوضاع اوضاع شعب ابی طالب نیست که باز هم رسول الله و عمویش ابوطالب و پسرابوطالب تسلیم نشدند بلکه امروز شرایط عجیب به ضرر دشمنان آقایمان است. بهتر نیست اینها به گ و گ بپیوندند تا بلکه بتوانند روزی با با بی بی سی مصاحبه کنند و مشهور شوند!
  یک شیعه

 10. آرش گفت:

  جناب قابیل! مثل اینکه شما باورت شده که امید آهنگر نماینده شایسته ای برای نسل خودشه! نه خیر آقاجون. نقش علی کوچولو بله. اما امید آهنگر نه. رفته که رفته. که چی مثلا؟فریبرز عرب نیا هر اشتباهی بکنه شما از چشم مختار ثقفی می بینی؟

 11. سروش گفت:

  ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه… حتما اگه قابیل عزیز زمان امام حسین بود با همین منطق می رفت روبروی امام حسین. بازیگر نقش علی کوچولو که از نظر معیارهای هنری نه اینجا نه اونجا عددی نبوده و نیست. اما لشکر یزید کله گنده زیاد داشت. حتما اونا رو به لشکر هفتاد و دو نفره اباعبدالله ترجیح میدادی.آخه دیگه کسی نمونده بود واسه آقا. همه از ترس هو شدن و کم آوردن در امور دنیوی در مقابلش قرار گرفته بودن.

 12. atena گفت:

  سلام اگه ایمیلتون رو بدهید براتون تصویری علی کوچوولو رو می فرستم

 13. قابیل گفت:

  میثم سروش هابیل
  ۱٫ من مطئمنم تو یک روز شبیه محمد نوری نزاد خواهی شد.
  ۲٫ هیچ فکر کردید که همین الان اگه یک مستند بخواهید درباره تاریخ سی و سه ساله جمهوری اسلامی بسازید یا یک کتاب درباره این دوره بنویسید فقط امام میمونه و آقا چراکه الباقی از بازرگان و بنی صدر گرفته تا منتظری و خاتمی و تا هاشمی و احمدی نژاد همه توسط انقلاب بلعیده شده یا در حال بلعیده شدن اند.

 14. حسین موسویان گفت:

  جناب صدرای گرامی:
  بر خلاف فرض ما ما خود را بهشتی نمی دانیم. از نظر عمل و اخلاص در عمل چیز قابل ارایه به درگاه الهی نداریم اما به رحمت حق امید داریم و امیدواریم به ما رحمت کند. امیدواریم به شما هم رحمت کند.

  فرموید مقام معظم دستور پیگیری قتلها را دادند. این دستورات د رتاریخ امثال زیادی دارند این دستورات شبیه دستورات عثمان برای پیگری مطالبات مردم است. چون اولیا امور به واهی بودنشان اطمینان دارند پیگری هم نمی کنند.
  بهتر است بدانید صرف دستور دادن کسی را تبریه نمی کند. مسوول باید تا اجرا پیگری کند واگر انجام نشد مسوول زیر دستش را توبیخ یا برگنار کند باز هم اگر نشد خودش استعفا بدهد. این سیره عقلاست.
  فرمودید در زمان مولا علی اوضاع گل و بلبل نبود. مگر ما گفتیم بود. اما علی مرتضی با آگاهی از هر انحرافی بلافاصله اقدام اجرایی می کرد و حتی به همین دلیل کارش به جنگ با معاویه هم رسید. اما رهبر شما حتی یک عذر خواهی هم نمی کند و خون مخالفین سیاسی را هدر می داند.
  رهبر شما به سرعت افرادی را که در شلوغی ها بودند یافت و دستور محاکمه علنی داد اما قاتلین مردم هنوز بر سر کار هستند و در مورد کهریزک فردی که خودش متهم است را مامور پیگیری جرم خودش کرده. این در واقع مشابه رفتار عثمان با مروان است.

  عزت نظام اسلامی در مجازات قاتلین و فاسدین و دزدهاست نه در حلوا حلوا کردن من و شما.
  علی مرتضی حکومت را وسیله ای برای احقاق حق می دانست و شما برای حکومت و عزت خودتان (و نه مردم) حاضرید هر گناهی مرتکب شوید.
  اگر بشود برای حفظ نظام دروغ گفت و قرار دادها را یکطرفه باطل کرد چرا نشود بی گناهی را کشت ؟

  رهبر شما تا سال ۶۸ هنوز درک درستی از ولایت فقیه نداشت . چطور شد که آنچه در هشت سال نفهمیده بود در کمتر از یکسال فهمید؟

 15. رامین گفت:

  آقا محسن شما که انقدر جامع العلومی و همه چیز سرت میشه و می تونی به علما هم نمره بدی یهو خودت بیا بشو رهبر. چطوره؟

 16. آوا گفت:

  جناب، شما مثل این که ملتفت نستی ولی فقیه، سیاست های کلی نظام رو تعیین می کنه و مسئولیت اجرایی نداره و حرف از استعفا می زنی.مگه حضرت علی به خاطر بی عدالتی هایی که زیر دستانش مرتکب می شدن استعفا دادن از امامت مسلمین؟ من اطلاع ندارم که رسیدگی به پرونده کهریزک توی چه مرحله ایه اما اگر هم حتی متوقف شده باشه یا روالش کند شده باشه مثل شما به موضوع نگاه نمی کنم.چون خیلی از دستورات رهبری مثل عمل به سند چشم انداز بیست ساله، پر کردن خلاء های فرهنگی و… روی زمین مونده و هیچ کدوم از مسئولین عین خیالشون نیست.شما چرا اینا رو نمی بینی؟ گیر دادی به همونی که برات مهمتره!در ضمن، خوبه که به رحمت پروردگار امیدواری اما اگه راجع به بنده هاش منصفانه قضاوت نکنی خود به خود از رحمتش دور میشی.فکر نکن اون موقع ائمه ی اطهار و ابوذر و سلمان و… دور سرشون هاله ی نور بود و میشد حقانیتشون رو فهمید! اگه همه ی حقایق رو نبینی و گزینشی عمل کنی نمی تونی قضاوت درستی داشته باشی. این که برای مخدوش کردن وجهه ی رهبری، عثمان رو مثال بزنی، شاید دلت رو آروم کنه اما واقعیت رو تغییر نمی ده.بی شک اگه آقا درک درستی از ولایت فقیه نداشتن توصیه امام خمینی این نبود به اطرافیانشون که آقای خامنه ای بهترین گزینه برای رهبری هستن.اگر هم امام چنین چیزی نمی گفتن باز هم با یه نگاه منصفانه می شد از مواضع ایشون طی این سال ها موضوعات مختلف فهمید که این بزرگوار هیچ چیزی برای خودش نمی خواد.اما اگه شما و امثال شمایین برای نفی همین موضوع هم یه دروغی سر هم می کنین و یه داستانی می بافین…

 17. امیرحسین مهدوی گفت:

  یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم (امام خمینی)

  شما (آیت الله خامنه ای)همچون خورشید روشنی می دهید (امام خمینی)

  البته گفتن این حرف ها برای کسانی که دل هاشان مهر خورده فایده ای ندارد.اما ما به تکلیفمون عمل می کنیم. شاید برادرمان واقعا جویای حقیقت باشند.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 18. حسین موسویان گفت:

  تعیین سیاستهای کلی یکی از مسوولیتهای رهبری است. اما ایشان مسوولیتهای اجرایی هم دارند و البته کاملا هم از اختیاراتشان استفاده می کنند.
  ریاست قوای مسلح و قوه قضاییه به کنار صدا و سیما هم تنها حرف رهبر را می خواند (البته حرف جدی اش را)
  در همین انتخابات اخیر بر خلاف حکم عقل و فقه فتوا دادند اعترافاتی که جلوی دوربین بر علیه خود انجام شود معتبر است.همین نشان دهنده بی توجهی ایشان به فقه است. وقتی متهمی روزها در انفرادی و تحت فشار بوده چطور اعترافاتش معتبر است. دوربین چه نقشی در این اعترافات دارد؟
  در مورد انتخاب کابینه قبلا هم زمزمه هایی بود که رهبر چند وزیر کلیدی را تعیین می کند که امروز دیگر بعد از جریان معاون اول و وزیر اطلاعات دیگر چیزی برای پنهان کردن نمی ماند.
  حضرت علی استعفا نداد چون همواره در حال اصلاح کردن عملی بود.حکم عزل را به دست شاکی می داد و روانه اش می کرد.
  امروز ما می دانیم بسیاری از کسانی که مورد حمایت ایشان بوده اند امروز به خاطر همان دوره شان متهمند.
  ما نگفتیم که ایشان چیزی برای خودشان می خواهد. اتفاقا از نکات مثبت ایشان تا حدودی ساده زیستند (البته اگر از آن ماشین چند صد میلیونی تشریفاتی ایشان بگذریم)
  نکته بعدی اینکه من در این چند خط نمی توانم همه جنبه ها را بنویسم .فقط چجنبه هایی که به نظرم مغفول است را می نویسم.
  اینکه امام بگوید شما مثل خورشدی روشنی هستید دلیل بر این نیست که ایشان ولایت فقیه را خوب فهمیده .
  اینکه امام بگوید امروز یک نفر مثل این بنده خدا متعهد و خدمتگذار پیدا نمی کنید خودش نافی امام و خیلی های دیگر است.این حرف امام در حد یک تعارف است.
  در مورد توصیه امام. اولا این روایت خبر واحد است . یعنی در موقع نقل فقط یک نفر شاهد بوده. بر فرض هم که درست باشد خود امام فرمود از من هم توصیه آوردند بکوبید به دیوار و به قانون عمل کنید.
  در موقعی که ایشان به رهبری پذیرفته شد هنوز همه پرسی قانون اساسی انجام نشده بود و مرجعیت جزو شرایط رهبر بود.

 19. سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/8062
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی

 20. دوست گفت:

  “گاهی لازم است که با انسان‌های گناهکاری که هر چه به آن‌ها تذکر می‌دهیم گوش نمی‌دهند و به کارهای اشتباهشان ادامه می‌دهند، برخورد کنیم.”
  قصه قشنگی است. مثل خیلی قصه های کودکانه که فقط قشنگ هستند اما در عین حال غیرواقعی و بی ارزش.
  گناه رو چی تعریف می کنی؟ آیا تعریف یکسانی برای گناه، حتی در بین مسلمانها، حتی در بین شیعیان، وجود دارد؟ چند درصد مسلمونها حجاب رو برای زن واجب میدونند؟ مسلمونها حتی تو نحوه نمازخوندنشون اختلاف نظر دارن. تو همه چیزشون.
  بعد تو میگی هرکی گناه کرد باید باهاش برخورد شه.
  خوب اینجوری که هرکس به میل خودش گناه رو تعریف کنه که دیگه واویلا.
  حالا فرض کن که فبول کردیم “هر کی گناه کرد باید باهاش برخورد بشه”، خوب برخورد چی هست؟ “شلاق زدن”، “مثله کردن”، “قتل با ضربات چاقو در محل کار”، “با اتوبوس به دره پرت کردن”، “تجاوز از ترس اینکه مبادا باکره از دنیا بره و بره بهشت”؟
  نظر من رو منتشر نکن. برای تو نوشتمش نه دیگران. جواب هم نمیخوام. اگه برای خودت جواب داشتی، و جوابت خودت رو قانع کرد، کافیه. من هم میگردم واسه خودم جواب پیدا می کنم.
  خدا عاقبت همه رو ختم به خیر کنه.

 21. مظاهر گفت:

  با سلام . مظاهر به روز شد . ممنون میشم سر بزنید http://mazaher313.blogfa.com/

 22. سهیل گفت:

  شما برادران طرفدار دولت و یا ولایت فقیه بسیار راحت و با فراغ بال دیگران را با هر برچسبی نامگذاری می کنید.
  منافق
  دل مهر خورده
  گناهکار
  فاسد
  فریب خورده

  در مقابل دلایل دیگران همین چیزها را بر سرشان می ریزید و به ازای هر برچسبی که انها می زنند شما دست کم دو سه تا حواله شان می کنید.
  اگر توانستید ۲۰ خط پاسخ به منتقدانتان بنوسید و در آن به شخصیت گوینده توهین و یا اشاره نکنید و به وی برچسب نزنید مرد دلیلید

  کسی حرفی زده . منافق یا کافر . پاسخ شما نباید اشاره به شخصیت وی باشد. تنها حرفش را نقد کنید.

  در همین پاسخهای این صفحه ببینید :

  کافیه فقط یکبار لای نهج البلاغه رو باز کنی
  (یعنی گوینده نهج البلاغه را نخوانده و حتی لایش را باز نکرده)

  فکر نکن اون موقع ائمه ی اطهار و ابوذر و سلمان و… دور سرشون هاله ی نور بود
  (یعنی گوینده اینطور فکر می کرده در صورتیکه در نوشته چنین چیزی دیده نمی شود )

  بهتره جناب عالی به فکر آخرت خودت باشی برادر! زیادی خودتو هم مسلک هاتو پااااااااک تصور کردی
  (کی خودش را پاک تصور کرده ؟ نویسنده کجا گفته به فکر آخرتش نیست؟)

  کافیه به شعارها و مطالباتتون دقت کنی تا دستت بیاد که رسول الله اون دنیا هوای شماها رو داره یا امام و شهدا و آقا رو.می ترسم شوکه شی برادر!

  (کدام مطالباتی در نوشته هست که مصداق این مجازات است ؟)

  امثال شمایین برای نفی همین موضوع هم یه دروغی سر هم می کنین و یه داستانی می بافین
  (کدام دروغ ؟ یک پیش بینی و بعد حکم! )

 23. توتون گفت:

  طفلک آرمیتا یارو باباشو کشته عین بابانوئل رفته بهش جایزه بده!!!!!!!!!
  یه روزی همه چی رو میشه. تاریخ را شما نمی نویسید. زمان درس بزرگی بهتون میده.

 24. توتون گفت:

  اینم بگم تاریخ را هم نون به نرخ روزها نمی سازند. اونهایی که با حق خون شهدای جنگ الان سایزشون اندازه ده تای منو شماست. باشگاه داری می کنند. وزارت و صدارت نصیبشون میشه. چرا برای بچه های باکری و همت و بهشتی نامه نگاری نمی کنید. چرا الان مغضوب الیه اند؟ هان ؟ چون خلاف شما فکر می کنند قطعا فاسد خوارج مفسد دست نشانده و هزار تهمتی که فقط شماها بلدید بزنید را یدک می کشند. مشکل اینه که شما فقط دنیا را به اندازه خودتان می بینید و متاسفانه آنقدر کوچک است که از حرص مخالفین اندیشه را به بند می کنید.

 25. مظاهر گفت:

  با سلام .
  مظاهر با مطلب (مرثیه ای برای یک جنبش مرده) به روز شد . لطفا ما را لینک کنید و از نظرات خود بهره مند نمایید . با تشکر http://mazaher313.blogfa.com/post/14

 26. جواد محبی گفت:

  همه این حرفها در مقابل عشق به ولایت فقیه هیچ است. حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی.
  بر ای سلامتیش سه صلوات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: