بازی ‌ِ مسخره‌ی تمسخر اصغر فرهادی و به همان اندازه، بازی ِ مسخره‌ی حلوا حلوا کردن‌ش، از همان زمان آغاز شد که انتظارش می‌رفت. وا ماندم که این همه از چیست؟ این همه هول برداشتن‌ها از این‌که یک نفر رفته است و جایزه‌ای گرفته است برای چیست؟ چرا این همه سر و صدا. نه این‌که مثلا برای این جایزه اهمیت قائل نباشم که این‌طور نیست. بلکه نحوه‌ي تشویق و تاییدها در بسیاری از موارد معطوف به خود جایزه نبود. دعواها و بحث‌ها، خاله‌زنکی بودند. بحث‌های مسخره‌ی دست دادن ِ محرم و نامحرم که انگار از اصغر فرهادی چه انتظاری غیر از این می‌رفته است. بحث‌های مسخره‌ی هدیه گرفتن از دست ِ مدونا انگار انتظار داشته‌اند مثلا مثل ِ مراسمات ِ ایرانی، هفت هشت ده نفر بالای سن بایستند از مسئولان ِ یقه بسته و روحانیون و نوبت هدیه که شد دست به دست کنند و بین هم تعارف کنند و آخر سر هم یکی هدیه را بدهد به برنده‌ی جایزه.بحث‌های مسخره‌ی علامت‌هایی که با دست رد و بدل شده بود و غیره و غیره وغیره.

همه و همه بحث‌های نازلی بود. آن طرف هم همین رفتارها گاه مایه‌ی شادی‌شان و افتخارشان و انگار که این رفتارها، ایرانی‌جماعت را در سطح جهانی، به صورت ِ «آدم» به نمایش می‌گذارد و این می‌تواند مایه‌ی آبرومندی باشد! چونان که در حداقلی از فهم، جایزه‌گرفتن را در این مراسمات، به معنای ِ هنری بودن ِ مطلق ِ اثر می‌دانستند. همینان که می‌فهمند و ابراز نمی‌کنند که بسیاری از جوایزی که به ایرانیان داده می‌شود، بو و طعم ِ سیاسی می‌دهد و مسیرها برای هر هنرمندی برای گرفتن جایزه باز نیست.

ما گیر کرده‌ایم. در این رفتارهای خاله زنک. فرهادی از آن ِ ما نیست. مسئله‌اش هم مسئله‌های ما نیست. زندگی‌اش هم زندگی ِ خیلی از ما نیست و شباهتی به زندگی‌های ما ندارد. او، نه نماینده‌ی جمهوری اسلامی‌ست و نه نماینده‌ی ما و فیلم‌ش نماینده‌ی بسیاری از ایرانیان نیز نیست. همینان که در اکنون‌زدگی دست و پا می‌زنند، زمانی مایه‌ی فخرشان فروش فیلم بود و در باتلاق ِ مقایسه‌ی فیلم با اخراجی‌ها افتادند و زمین خوردند. همینان که سلیقه‌ی مردم و علاقه‌های عمومی را تمسخر کردند که برای دیدن اخراجی‌ها دسته دسته به سینماها می‌رفتند، این همه را مردم نمی‌دانند و نمی‌دانستند و علت را «نفهمی» و «نادانی» و سطح ِ پایین بودن این مردم بیان داشتند. این جماعت ِ فرهیخته‌ی روشن‌فکرنمای ِ غیر ِ مردمی. همینان هم تکنیک را تمام‌کننده نمی‌دانند و اگر کارگردانی کنایه‌ای به اصغر فرهادی بزند، آتش ِ مهمات‌شان را به سمت ِ او می‌برند.

اصغر فرهادی از ما نیست. نماینده‌ی روشن‌فکری‌ست. نماینده‌ی قشری که روشن‌فکرترین زن ایران و صاحب تئوری داماد لرستان را از آن ِ خود می‌دانند. نماینده‌ی قشری که هر که بر نظام باشد، مردمی‌ست و هر که همراه ِ نظام، غیر مردمی. و برای همین است که برای سیدمحمد حسینی ِ شومن، کف می‌زنند و می‌ستایندش.

اصغر فرهادی یک فیلم‌ساز است. یک فیلم‌ساز ِ خوب. اما نه موافق ِ دیدگاه ِ‌ ما. بگذارید، هوچی‌گران، بر منوال ِ سیاسی‌دیدن ِ همه چیز، برای‌ش کف بزنند. چیزی از مصطفای ِ شهید کم نمی‌شود.

میثم رمضانعلی  |  ۲۷ دی ۱۳۹۰  |  فرهنگ  |   35 نظر


 1. ستایش گفت:

  سلام. بله دقیقا ! واقعا هر دو طرف دارن شورشو در میارن
  ضمنا فکر کنم این جمله تون اشتباه باشه:
  نماینده‌ی قشری که هر که بر نظام باشد، مردمی‌ست و هر که ضد ِ نظام، غیر مردمی

 2. زمانه گفت:

  تقدیم به اصغر فرهادی؛ برای فردای روزی که برنده‌ی اسکار شده است
  http://zamaneh.blogfa.com/post-61.aspx

 3. مولی گفت:

  این که میگی نماینده ما نیست..
  ما منظورت دقیقا کیه؟
  …….
  …………………

 4. عبداله گفت:

  چرا پرت و پلا می بافید؟
  با کوبیدن روشنفکری به رواج چه مرامی کمک می کنید؟ مداحی؟!!
  اگر عقل و عقل ورزی را از تربیت نسل جوانمان بگيریم چه ملاک و معیار وفرقانی برای تشخيص حق و باطل به آنها می دهیم؟
  مگر بصیرت، هوشمندی در عقل ورزی نیست؟
  به راستی چه فرقی می کند که عده ای سیاهی لشگر پای منبر فلان مداح مشهور ناله فریاد گونه سردهند یا در کنسرت فلان خواننده رپ زوزه بکشند؟
  اصغر فرهادی نماد روشنفکرنماهای خیره به تمدن غرب با دهان باز است! ما برای پرورش انسانهای با کرامت و بلند همت چه کرده ایم؟

 5. احسان گفت:

  جناب هابیل. کاش دو پاراگراف ماقبل آخر را نمینوشتید. با نوشتن آندو خودتان هم در بازی مطلق انگاری و سیاه و سفید بینی گرفتار شدید.
  گویا نمیتوانید در حین نوشتن مطلب عصبانی نشوید و همچنان بر مدار منطق بمانید.
  به هر حال دو پاراگراف اول گویای همه بحث بود. بابت همان دو پاراگراف دست تان درد نکند.

  میثم رمضانعلی: مشکلی با مطلق‌انگاری ندارم. مشکل‌م با کشیدن ِ سطح مباحثه و مواجهه در موضوعات زرد و ناچیز هست؛ نمی‌گم کسی حرف‌ش رو نزنه و موافقت یا مخالفت‌ش رو اعلام نکنه با یه جریان و یه فیلم و الخ. بلکه می‌گم هر چیزی که می‌خواد بیان بکنه رو با بهانه‌های سطحی و زرد و ناچیز گره نزنه

 6. نمك گفت:

  خيلي خوب نوشته بوديش داداش
  آفرين

 7. محسن گفت:

  با احسان موافقم

  سوای اینکه فرهادی چیست و چرا جایزه می گیرد به نظرم ما یک وظیفه جدی و خطیر داریم مبنی بر اینکه با این روند در باغ سبز نشان دادن های غرب به او و تحویل گرفتن های تا حد زیادی بو دار و جایزه پشت جایزه و … نباید فرهادی را که خودش بی میل نیست به ترک و جلای وطنی که مشتی عربده کش سکان تریبونهایش را دارند از دست داد
  لری اش اینکه فرهادی را پرت اش نکنیم از کشور
  به نفع ما نخواهد بود
  مطلقا
  و درست هم نیست چنین برخوردی با او
  آقای امید خان شما هم اینقدر تمامیت خواهانه نفرمایید فلانی از ما نیست از آن روشنفکران فلان است
  همین سبک حرف زدنهاست که مجاب می کند ارزشی ها را که تکفیر و لعن فرهادی را بصیرت مداری بدانندو دست دادن ها و … هم برایشان بشود حجت بالغه
  به فرض هم که همین است که شما می گویی فلانی نماینده روشنفکر کذاست ، اصلا قبول اما هنوز هم از آن ماست
  روشنفکرمان هم مال خودمان است
  احمق هایمان هم
  و عربده کشهایمان نیز
  رفتن هر کدام از اینها از پیش ما تنها یک مقصد دارد و آن هم آغوش دیگران است
  آغوشی که مسلح شده به دشنه های مسموم رسانه برای قتل همه ی ما از تاریک تا روشنفکرش

 8. س . گفت:

  واقعا متاسفم براي اقاي فرهادي اين روشن فكري نيست اين خود باختگيست زنده بادايران سرافرازاسلامي

 9. جام نیوز گفت:

  با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
  کد لینک خبر :
  http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=51369&Serv=37

 10. اما گفت:

  وقتي نفس ملتو گرفتي وقتي مردمو كردي تو قوطي نتيجش همين ميشه ديگه !! با يه همچين مساله اي كم مونده بريزن تو خيابونا !!!پيام تبريك مجيد مجيدي و پرويز پرستويي و شمقدري رو ديديد؟!!!!!

  میثم رمضانعلی: 🙂

 11. اما گفت:

  مطلبتان مصداق بارز گودرز و شقايق بود!!

  آخر فرهادي و موفقيتش چه ربطي دارد به شهيد احمدي !!!!

  میثم رمضانعلی: ربطی نداره؛ شما راحت باش. کلا خیلی چیزها به روشن‌فکرنماها ربطی نداره

 12. امیر گفت:

  عزیزم، از جانب قماش خودت صحبت کن. تو راست میگی، فیلم های اصغر فرهادی فیلم های شما نیست. فیلم هایی نظیر اخراجی ها و پایان نامه فیلم شماست. ولی ما با افتخار می گیم ایرانی هستیم، اصغر فرهادی هم مال ماست، افتخارش هم افتخار تمام ایرانیانه. حالا شما خودتو ایرانی نمی دونی ، می تونی بری شناسنامه تو عوض کنی ( فکر کنم آرزوت این بود متولد سوریه یا فلسطین می بودی) .
  در مجموع اینکه روسیاهی برای ذغال می مونه.
  ان شاالله هنگامی که اصغر فرهادی به عنوان نماینده ی ایران جایزه اسکار رو هم گرفت، چهره ی شما و بقیه ی دوستاتون دیدنیه.

  میثم رمضانعلی: متن رو برای شما هم نوشتم. در باره‌ي شما هم هست که هنوز داری مقایسه می‌کنی اخراجی‌ها رو با این فیلم. ما با ایرانی جماعتی که فکر می‌کنه با لباس ِ اجنبی و کراوات‌زدن می‌تونه حس حقارتی رو که داشته رو کم کنه، کاری نداریم. با کسی که فکر می‌کنه برای این‌که نماینده‌ی خوبی برای ایران باشه باید قواعد دنیای مدرن رو صد در صد رعایت کنه، کاری نداریم. شما هم ظاهرا دوست داشتی جای دیگه‌ای متولد بشی: انگلیس مثلا یا آمریکا که بتونی این حس حقارتی که گریبان‌ت رو گرفته جبران کنی.

 13. خیلی خوب نوشته بودیش داداش
  آفرین

 14. d گفت:

  آب رو بریز اونجایی که میسوزه. به قول رئیس جمهورت که به خاطرش چه کارا که نکردین حالا وضعیتش شده تف سر بالا.

  میثم رمضانعلی: آب رو بریز اونجایی که میسوزه

 15. ایمان گفت:

  دوست عزیز به نظر من مشکل شما اینه که هنوز باور نکردی که دنیای ما ، دنیایی است از افکار و عقاید مختلف و رنگارنگ ، و ما باید یاد بگیریم که بتونیم همه با هم در آرامش و صلح زندگی کنیم.

  اگر شما جریان روشنفکری رو نمی پسندی ، ممکن است که برخی از روشنفکران هم از طرز فکر و عملکرد ما بچه حزب اللهی خوششان نیاید . ولی این دلیل نمی شود که ما به جان هم بپریم و همدیگر را تحقیر کنیم.ما می توانیم کنار هم زندگی کنیم و به صورت منطقی با یکدیگر گفتمان داشته باشیم.

  با آروزی ایرانی آزاد و آرام

  میثم رمضانعلی: دنیای ما ، دنیایی است از افکار و عقاید مختلف و رنگارنگ ، و ما باید یاد بگیریم که بتونیم همه با هم در آرامش و صلح زندگی کنیم. ما می توانیم کنار هم زندگی کنیم و به صورت منطقی با یکدیگر گفتمان داشته باشیم.

 16. مجید گفت:

  اونوقت میشه بگید شماها کیا هستید؟
  تو هم که زردش کردی آخر.

 17. وقت سحر گفت:

  اصلا بعید نیست که فرهادی جایزه اسکار رو بگیره
  اسکار که از جایزه نوبل مهمتر نیست، هست؟
  اما مگه شیرین عبادی واسه ایرانی جماعت چه کار کرد؟
  همون رو فرهادی هم میکنه
  نگران نباشید طرفداران سینه چاک فرهادی افتخار ایران!!!!!!!!!!!!!!
  خیلی جالبه که هنوز نفهیمدین که هر کی محکم تر به اعتقادات مسلمان ها لگد بزنه، بیشتر تحویلش میگیرن، من کاری به اخراچی ها ندارم چون حقیقتا فیلم ضعیفیه و بیشتر یه کلیپه تا فیلم، اما جدایی نادر به هیچ وجه حقش این همه جایزه نبود، واقعا نبود….

 18. وحید گفت:

  اي کاش اين فيلم سياه نمايي داشت
  اي کاش نااميدي تلخي غم پوچي داشت
  اين فيلم آزاردهنده ست وقتي تو آمريکا براي زير ۱۳ ممنوع يعني دعواي زن وشوهر پدرومادرآزار دهنده ست حتي کافرها مي دونن

 19. سلام. جانا سخن از زبان ما میگویی

 20. raghsidan_dar_bad گفت:

  من با دیدن آقای فرهادی توی اون جشنواره خیلی خجالت کشیدم
  مخصوصا قیافه همراهش که خیلی زاویل بود
  جالب اینجاست در نظر بگیرید تو همون مراسم دارن از مورگان فریمن تجلیل میکنن یا مریل استریپ مثل یه آمریکایی بی بندبار از کسی که پشت میکروفون معرفیش میکنه حرکت زشت رو انجام میده
  یهو تو مراسم اسم اصغر جون میاد
  آقای کارگردان هم میاد رو صحنه
  واقعا برای جامعه ایران و ایرانی من متاسفم همه غرق در شادی و سرور بودن از جایزه گرفتن
  اصغر و همراه زاویلش میان بالا با یه جمله چرت و بی ربط واصلا غیر ضروری بعد جایزه میگه ((مردم ما مردمی صلح طلبن ))
  این رفتار آقای فرهادی شبیه کسی هستش وسط یه معامله بزرگ در بورس همه منتظرند که ببینن کارگزار مربوطه که قراره وضعیت سهم شرکت رو ارائه کنه چی اولش میگه یارو ((کارگزار))هم با توجه به اینکه باید بدونه کجاست و چی باید بگه یه دفعه بگه آقایان و معامله گران محترم
  دیدین شیث رضایی چه کرد؟!!!!!!!!!!!
  آخه اسب تو هنرمندی این حرف که مردم ایران مردم صلح طلبین چه ربطی
  به گوز ادیسون داشت ؟

 21. raghsidan_dar_bad گفت:

  نمیدونم چرا اسم هاشمی و خاوری و مشایی رو میارن
  یا حرف از ۳۰۰۰میلیارد میارن یهو فکرم میره طرف
  بهاره رهنما و اصغر فرهادی و گلشیفته فراهانی
  که حسابی این دفعه کولاک کرده؟
  فکر کنم بخاطر اینه که خاوری که گلابی کروبی بودش گلشیفته هم
  گلابی اصغر جونمه
  هاشمی و بهاره رهنما هم که دیگه برای جنبش سبز
  که دیگه از جون با ارزشون برای حمایت و پیاده سازی این فتنه مایه گذاشتن
  وای چه ارتباطی
  واقعاااااااااااااااااااااااااااااااااا

 22. raghsidan_dar_bad گفت:

  اگه شما معتقدید اصغرخان از ((ما))یا همون شما نیست اینکه از جانب یه ملتی پاک به دهن کثیفش اجازه میده صحبت کنه و بعد از گرفتن هدیه از دست خواننده همجنس باز که خواننده ملی شیطان بزرگ نیز هست میاد همچین اراجیف بی ربطی رو بلغور میکنه این بوی گند خود فروشی بیگانه پرستی رو هم ما باید تحمل کنیم انتظار داری یه گاگول یه میله فرو کنه اونجای ما ما هم دم نزنیم

 23. با سلام بر شما و دوستان

  دوستان مطلب به روز شده را ملاحظه بفرمایید و نظر خود را در مورد اینهمه آشفتگی که بین ما بوجود آمده بیان کنید

  با مطلب مهم و قابل دقت :

  ” ثمره اینکه که عده ای از ما ، حجت را به غیر رهبری می بینند… ”

  به روز شده ام. دوستان مطلب مهم می باشد حتما” مطالعه بفرمایید.

  noore14a.blogsky.com

 24. . گفت:

  تست که ببینم رو تاییده یا نه!

 25. رسا گفت:

  سلام
  اصلاً کل متن یه طرف ، ” چیزی از مصطفای ِ شهید کم نمی‌شود.” هم یه طرف.
  دستت درد نکنه
  یا علی

 26. مجید گفت:

  سلام. فرض کنید یه جای اصغر فرهادی خائن وطن فروش یکی از اساتید عظام مثلاً سلحشور یا ده نمکی جایزه ننگین گلدن گِلاب رو کسب کرده بودن و حین اعطای جایزه مدونا لعنت الله علیه رو حتی بغل هم کرده بودن. اون وقت تیترهایی با این مضمون در این نوشتگاه به چشم می خورد:
  تسلیم شیطان در برابر غنای اسلام
  وقتی اسلام همه را در خود ذوب می کند
  گلدن گِلاب گل کاشت
  .
  .
  .
  برادر من آخه تاکی می خوای برای اثبات یه حقیقت یه حقیقت دیگه رو لگد کوب کنی؟ چرا برای اثبات عشق سقای کربلا به امام حسین (ع) باید عشق لیلی و مجنون رو زیر سؤال ببریم؟ چرا برای اثبات رشادت آقا ابالفضل منکر کل شاهنامه و رستم باشیم؟ چرا برای اثبات پاکبازی شهدایی مثل احمدی روشن باید فرهادی رو بکوبیم؟
  چرا می گی این فیلم شرح حال ما نیست؟ اگه یه فیلم گل و بلبل ساخته بود که توش ( با عرض معذرت از روحانیون عزیز) چند تا آخوند تمام کثیفی های اجتماع رو پاک می کردن و خوشون تا اعلای علیین تخته گاز می رفتن خیلی هنرمندانه بود نه ؟
  داداش خیلی تند می رین. همین امثال تو تا چند وقت دیگه حضرت استاد فرشچیان رو هم خاین و وطن فروش می کنین می ره؟ می دونی اون حرف هایی که فرهادی تو اون تریبون زد چند صد میلیون شنونده داشت؟
  شاید انتظار داشتی شروع به تبلیغ دین اسلام و یا شعارهای احمدی نژادی کنه؟
  به هر حال همین طور پیش برین فقط خودتون می مونین و خودتون. راستی می دونی تو لشکر امام حسین اهل کتاب هم بوده؟ دین و انسانیت مال همه ست. حسین (ع) نیومد بگه این روشنفکر غربیه، اون واستاده می شاشه، فلانی چشم چپش می پره و … همونطور که بارون براش فرقی نداره پیام رحمت الهی رو به کی می رسونه
  همه رو دوست داشته باش اگه آفریدگارشون رو دوست داری. سخته عزیزم ولی می تونی.
  ضمناً بهتره جایزه اصغر فرهادی رو با عبادی مقایسه نکنی. خودت هم خوب می دونی ربطی به هم ندارن. ادای روشنفکرها رو هم در نیار. ممکنه گلدن گِلاب بدن دستت.

  میثم رمضانعلی: شما ظاهرا اصلا متن رو نخوندین؛ سعی کنین در زنده‌گی‌تون به صورت کلی هول نشین تا مجبور نشین نظرات ِ کپی‌ پیست شده‌تون رو بذارین زیر هر مطلبی که دیگران می‌نویسند. من کی گفتم این فیلم شرح حال ما نیست؟ خوبی خوش‌گله؟ بعدتر مقایسه‌ای نشده بود با عبادی. یه شباهت توی طرفی که جایزه داده بود وجود داشت که بیان شد

 27. مجید گفت:

  ۱٫ گویا شما بیش از همه هول تشریف دارین. فوراً تهمت می زنین که:
  تا مجبور نشین نظرات ِ کپی‌ پیست شده‌تون رو بذارین زیر هر مطلبی که دیگران می‌نویسند.
  ۲٫ این جمله چه معنیی داره:
  فیلم‌ش نماینده‌ی بسیاری از ایرانیان نیز نیست.
  ۳٫ بلکه نحوه‌ی تشویق و تاییدها در بسیاری از موارد معطوف به خود جایزه نبود. دعواها و بحث‌ها، خاله‌زنکی بودند. بحث‌های مسخره‌ی دست دادن ِ محرم و نامحرم که انگار از اصغر فرهادی چه انتظاری غیر از این می‌رفته است. بحث‌های مسخره‌ی هدیه گرفتن از دست ِ مدونا انگار انتظار داشته‌اند مثلا …
  آیا این عبارات نشان دهنده اینکه اصلاً نحوه تقدیم جایزه یا طرفی که جایزه داده برای شما مهم نبوده نیست ؟

 28. محسن گفت:

  هابیل جان سلام متن خوبت را خواندم نمی خواهم بااین همه بحثی که شده آنرا تأیید یا رد کنم. فقط می گویم که ظاهرأ بعضی از دوستان بنا به دلایلی نمی توانند قبول کنند که مادرباره آدم ها بحث نمی کنبم ما روی اعتقادات و عملکردها بحث می کنیم اینکه مثلأاحمدی نژاد به همان هایی که به او رأی دادندپشت کرده ویا خیر مهم نیست مهم این است که ما حق نقادی رااز خودمان سلب نکردیم که حالا بخواهد برایمان به قول یکی از دوستان تف سربالا بشود. ما فقط به اعتقادتمان مطلق می نگریم وافراد تا درچارچوب اعتقادی اسلام باشند قابل دفاعند ودرغیر این صورت قابل نقد.فرهادی هم اگر ازنظرما فردمناسبی نیست برای این است که دراین چارچوب نیست خداوکیلی او درفیلم درباره الی یا همین جدایی نادرازسیمین چه حرفی برای گفتن داشت که قابل دفاع باشد اگر چارچوب دینی را هم درنظر نگیریم و به جنبه ناسیونالیستی موضوع هم نگاه کنیم واقعأاین دو فیلم غیراز به لجن کشیدن خانواده ایرانی چیزی داشت؟واقعأاین افرادی که او به نمایش میگذاردنماینده چه میزان ازجامعه ایرانی است؟به همین دلیل است که ما می گوییم این جایزه هوراکشیدن وکف زدن ندارد.عزیزان سبزی هم دقت کنید شما ازمابسته تر به اوضاع می نگرید ولی مطمئن باشید این روش خوبی برای دیدن نیست که چون اصغر خان ازبه اصطلاح جنبش سبز تعریف کرده خوبه اتفاقأ به همین دلیل جایزه گرفته که این جامعه را لجن مال ولگد مال کند.ولی شما چه به دست آوردید؟اگر به اروپا بروید می فهمید که خیلی چیزها را ازدست داده اید چرا که امثال اصغرو گلشیفته و پناهی و مخملباف و چندتای دیگه فقط مدت کوتاهی جایزه نوکری خودرا می گیرند واین شأن من وتوست که به تاراج رفته است.

 29. جوادی گفت:

  با سلام
  بعضی ها برهنگی را نشانه تمدن می دانند.ولی نمی دانند که اگر چنین باشد حیوانات متمدن ترند.
  کل حزب بما لدیهم فرحون

 30. روزبه گفت:

  سلام نویسنده وبلاگ
  این فرهنگ که از گرفتن جایزه آن هم از دست بیگانگان افرادی خوشان را گم کنند محصول فرهنگ رایج در نظام ماست. در این نظام کلا افراد از جایزه گرفتن خوشحال می شوند. حتی شماهایی که حزب اللهی هستید همیشه در پی نشان دادن موضوعاتی به اهل جهان هستید! می خواهید نشان دهید اسلام چنان است و ما چنانیم و فلانیم و ماهواره داریم و ….
  در بیرون نگری شما همین بس که وقتی ماهواره ای هوا می شود کف و سوت و صلاواتتان به عرش می رسد (نگویی که شما چنین نیستید . فرهنگ غالب شما همین است و کار صدا و سیما را تایید می کنید)
  اما کسی به جد (دقت کنید گفتم به جد نه در حد حرف و تشر) متعرض دولتی نمی شود که وظیفه اصلی تو ماهواره هوا کردن نیست .اگر اینقدر توانایی دست کم بیا مشکل خانه را در شهرهای بزرگ حل کن.
  به دولت بگویید اینکه این مشکل به قول شما در شهرهای بزرگ است عذر بد تر از گناه است(که د همین حدش هم برای شما قابل حل نیست).
  فرموده اید این جوایز رنگ سیاسی دارد! داشته باشد!
  مگر دین شما سبقه سیاسی ندارد؟ مگر شما در اعتراض کردن و تایید کردنتان فقط حقیقت را در نظر می گیرید؟ از سر تا پای زندگی شما بر اساس حفظ نظام سیاسی است! اگر آن جایزه با سیاسی شدن بی ارزش می شود تمام داشته های شما هم بی ارزش است.
  شما که مدعی هستید فیلمش نماینده بسیاری از ایرانیان نیست. م
  ر فیلمهای جنایی مورد تایید شما نماینده اکثر ایرانیان است. شما این همه دروغگویی و سر گشتگی را در مردم نمی بینید؟

  میثم رمضانعلی: ممنون از نظرتون؛ بنده در اعتراض کردن و تایید کردن فقط حقیقت را در نظر می‌گیرم؛ تا به حال هم یادم نمی‌آید کمی و حتا ذره‌ای(به حالت دست‌هایم توجه کنید) اشتباه انجام داده باشم و سرتاپا بی‌خطا هستم. سر تا پای ما هم حفظ نظام سیاسی نیست؛ چون ما آدم‌های بسیار سالم و خوبی هستیم و همه چیز تمام هستیم، برای همین هم همه چیز را با چشم نیک‌بین ِ خویش می‌بینیم. من حتا یه ذره(دقت کنید به حالت ِ دست‌های بنده) هم بدی در مردم ایران نمی‌بینم

 31. سلام
  همون موقع که فرهادی تازه جایزه گلدن کلوب رو گرفته بود یه مطلبی نوشتم و اصغر و شیرین رو با هم مقایسه کرده بودم که به نظرم شبیه هم هستند و دلیلش رو هم نوشته ام
  مطلب شما رو امروز دیدم برایم جالب بود
  خوشحال میشم نظرت درباره اون مطلب و علت مشابهت اونها از نظر من رو بخونی
  موفق باشید

 32. اسی گفت:

  آخه حسادت تاکی راستی خبرنداری جایزه اسکارروهم گرفت الان……….

 33. دمت گرم
  بالاخره یکی فهمید
  البته همه ۷۵ میلیون نفر هم میدونندا ولی خوب
  موفق باشید

 34. فرهاد گفت:

  سلام به اقای فرهادی تبریک میگم ..ولی ناراحتم که چرا همیشه ما باید برای به نمایش گذاشتن بدبختی فقر ووحشی بازی ایرانی ..جایزه بگیریم وامریکایها با ساختن فیلم پرنس ایرانی وحتی بازی کامپیوتریش پر فروش ترینهای دنیا بشن .. برای اصغر فرهادی ها متاسفم که با کوچک ووحشی نشون دادن ایرانیها روی سکوی افتخار سیاست مداران میرن خود امریکایها در تاریخ ۸۰ ساله سینمای حرفه ای همیشه خود را نجات دهنده بشر معرفی کردن و هر گز از بدبختی مردم وحشی خودشون فیلم نساختن ..به امید سر بلندی ایرانی

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: