به نقل از خبرگزاري فارس:

خبرگزاري فارس: يك دانش‌آموخته مدرسه عالي شهيد مطهري با بيان اينكه تغيير نام مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه بدون كار كارشناسي انجام شد، از شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواست تا اين مصوبه را مورد بازنگري قرار دهد.

ميثم رمضانعلي فارغ‌التحصيل مقطع كارشناسي رشته فقه و حقوق مدرسه عالي شهيد مطهري در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، در خصوص مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي مبني بر تبديل مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه با بيان اينكه اين مصوبه داراي دو نكته است، اظهار داشت: نكته اول بحث وحدت و حوزه و دانشگاه و نكته دوم نيز وضعيت فعلي اين مدرسه به شمار مي‌رود.

وي يادآور شد: در جلسه شورايعالي انقلاب فرهنگي كه مربوط به بررسي تبديل مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه بود، آقاي امامي كاشاني اين شخصيت فاخر حضور داشت و به خاطر توجيهات ايشان و درخواستشان مبني بر تبديل مدرسه عالي به دانشگاه اين مصوبه توسط شورا به تصويب رسيد.

رمضانعلي با اشاره به اينكه آيت‌الله امامي كاشاني دليل اين تغيير را جذب بيشتر و بهتر افراد عنوان كرده بود، تصريح كرد:‌ آقاي امامي كاشاني در آن جلسه اعلام كردند كه به دليل وجود نام مدرسه افراد جذب نمي‌شوند و اگر مدرسه دانشگاه شود موقعيت بهتري براي جذب افراد خواهيم داشت.

اين دانش‌طلب سابق مدرسه عالي شهيد مطهري ادامه داد: اعضاي شورايعالي انقلاب فرهنگي با راي جدي تبديل مدرسه را به تصويب رساندند اما متاسفانه قبل از اين تصويب هيچ كار كارشناسي براي بررسي ابعاد اين مصوبه از سوي شورايعالي انقلاب فرهنگي صورت نگرفت.

وي با ابراز انتقاد از به تصويب رساندن اين مسئله توسط شورايعالي انقلاب فرهنگي، تبديل مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه را به دور از چشم بعضي از مسئولان اين مدرسه عنوان كرد و گفت:‌ به طور مثال آقاي بهرامي معاون امور طلاب آقاي امامي كاشاني در جريان اين تبديل نبوده و از اخبار منتشره متوجه اين مسئله شدند.

رمضانعلي در ادامه با بيان اينكه دو طيف در مدرسه عالي شهيد مطهري وجود دارد، اظهار داشت: طيف اول شامل معاون آموزشي و پژوهشي مدرسه و همچنين با همراهي تعدادي از مدرسان است كه انتقادهايي نيز نسبت به مديريت آنها در مدرسه وجود دارد.

اين دانشجو ادامه داد: طيف ديگري شامل معاون امور طلاب مدرسه و تا حد زيادي آقاي امامي كاشاني و طيف زيادي از طلبه‌ها كه فضاي دانشگاهي و طلبگي را با هم مي‌خواهند، وجود دارد.

وي تصريح كرد: طيف اول هدفش اين بوده است كه اين مدرسه به دانشگاه تبديل شده و وضعيت مديريتي آنها بهتر شود و آنها بهترين راه براي به دست آوردن يك دانشگاه را با تبديل مدرسه به دانشگاه طي كردند و در واقع با اين تبديل توليت دخل كمتري در امور مدرسه خواهد داشت.

رمضانعلي يادآور شد: چهارشنبه هفته گذشته آقاي امامي كاشاني با حضور در جمع دانشجويان اعلام كردند كه بنده به عنوان توليت در مدرسه حاضر خواهم بود و فضاي موجود تبديل به كلاس درس شده و ساختمان آموزشي جديدي ساخته مي‌شود كه با اين گفته‌ها عملا تأسيس جديد رقم خواهد خورد.

وي با بيان اينكه مدرسه عالي شهيد مطهري وحدت حوزه و دانشگاهرا محقق مي‌كند، خاطرنشان كرد كه بهتر است وضعيت اين مدرسه تغيير نكرده و تحت تاثير قرار نگيرد.

اين دانشجو با ابراز انتقاد مجدد نسبت به مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي بدون انجام كار كارشناسي، گفت: معمولا مصوبه‌هاي اين شورا با انجام ۴ يا ۵ ماه كار كارشناسي به تصويب مي‌رسد، اما اكنون اين مصوبه بدون كوچكترين كار كارشناسي به تصويب رسيد.

رمضانعلي خواستار لغو مصوبه تبديل مدرسه عالي شهيد مطهري به دانشگاه از سوي شورايعالي انقلاب فرهنگ شد.

وي همچنين از رسانه‌ها خواست تا با انتشار نظر مقام معظم رهبري نسبت به اين اين مدرسه و دلايل اصلي مخالفت دانش‌طلبه‌ها با تبديل مدرسه به دانشگاه، افرادي كه دغدغه انقلاب داشته و دلسوز هستند را آگاه كنند.
انتهاي پيام/ع

میثم رمضانعلی  |  ۳۱ فروردین ۱۳۸۹  |  انقلاب، حوزه و دانشگاه، سیاست  |   بدون نظر


ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: