من از آقای خامنه‌ای معذرت می‌خواهم که مثل ِ خیلی‌ها نیستیم که می‌توانند و توانایی ِ آن را دارند که قباحت‌های انگلیس را به صورت ِ روزمرَه ببینند. من از حضرت ِ آقا معذرت می‌خواهم که محاسبات‌مان مثل ِ خیلی‌ها نیست که می‌گفتند حکم ِ اعدام ِ سلمان رشدی مرتد باعث ِ ضربه‌ی اقتصادی ِ شدیدی به ایران می‌شود. من از حضرت ِ آقا معذرت می‌خواهم که امنیت ِ ملی‌مان را هم‌چون دانش‌جویان ِ سیزده ِ آبان ِ اوائل انقلاب به خطر انداختیم. من از حضرت ِ آقا معذرت می‌خواهم که هیچ احترام و حرمتی برای نمایندگان ِ انگلیس قائل نیستیم. من از حضرت ِ آقا معذرت می‌خواهم که نمی‌توانیم این همه برنامه‌ریزی‌های بریتانیای ِ صغیر را برای فشار بر مردم ایران نادیده بگیریم و هیچ اقدامی نکنیم. من از حضرت ِ آقا معذرت می‌خواهم که توانایی نداریم که این همه هزینه‌های مادی انگلیس را که برای نابودی اسلام و برای فشار بر مردم مظلوم جهان می‌کند، ببینیم و بی‌خیال باشیم.

من از مردم ِ عزیزمان هم معذرت می‌خواهم که آن روز وارد ِ سفارت شدیم و پرچم ِ حسین بن علی را بالا بردیم و نشد که مجلس ِ عزای ِ شیخ فضل الله را که صاحبان ِ سفارت، زاییده‌ی قاتلان‌ش بودند برپا کنیم. من از مردم ایران معذرت می‌خواهم که دیر به فکر این افتادیم که باغ قلهک را که از آن ِ ایرانیان است پس بگیریم. من معذرت می‌خواهم که مال ِ مردم‌خوارها و نماینده‌ی ظلمه را در باغ قلهک به اسارت گرفتیم و خواستیم تا تاوان ِ اشغال ِ باغ قلهک را بدهند. من از مردم ِ عزیزم معذرت می‌خواهم که نیروهای انتظامی مجبور شد که با مشت و لگد به سر و صورت‌مان بزنند و سپر و باتوم و هر چه در دست و بال‌شان بود را هزینه‌ی ما کند و حقوق‌شان را با این کارها، حلال کنند. من از مردم عزیزمان معذرت می‌خواهم که به خاطر وقت ِ کم، نتوانستیم دیگ‌های پلوی ِ مشروطه را از سفارت بیرون بیاوریم و با آن‌ها در مصلی، نمایشگاه بگذاریم.

***

من از یقه دیپلمات‌ها معذرت می‌خواهم که کارشان را زیاد کردیم و مجبور شدند بگویند یک مشت دانش‌جو این کار را کرده‌اند و ما دخیل نبودیم. من از همه‌ی ایشان معذرت‌ می‌خواهم که اهل مصلحت‌طلبی نبودیم و نیستیم و کار  ِ ما هم نیست. من از همه‌ی ایشان معذرت‌خواهی می‌کنم که قانون‌های نوشته شده و به عمل نیامده‌ی سازمان‌های بین المللی را اگر چه در بسیاری از موارد می‌پذیریم، اما نمی‌توانیم یک‌جانبه به آن‌ها عمل کنیم. من از همه‌ی دیپلمات‌ها معذرت می‌خواهم که نمی‌توانیم به سهولتی که ایشان می‌توانند، این همه غیرقانونی عمل کردن‌ها و عمل‌نکردن‌های بریتانیای صغیر را ببینیم و دم بر نیاوریم و دست روی دست بگذاریم.

من از برادران و خواهران ِ اپوزوسیون معذرت می‌خواهم که این چند روزه باید عزاردار می‌شدند و به هر بهانه‌ای چنگ می‌‌زنند که از حرمت ِ زعیم‌شان حمایت کنند. من از ایشان معذرت می خواهم که مجبور شدند دم از قانون‌گرایی بزنند در حالی که همه می‌دانیم چه‌قدر به قانون احترام می‌گذارند و کارنامه‌ی رفتارهای غیرقانونی‌شان در سال هشتاد و هشت، اظهر ِ من الشمس بود. من از اپوزوسیون‌ها معذرت می‌خواهم که حالا نمی‌توانند هر از چندگاهی در سفارت ِ انگلیس، مجلس ِ جشن و طرب برگزار کنند و عقده‌های ولنگاری‌شان را خالی کنند و از این به بعد باید دنبال ِ مکانی بگردند برای گرده‌افشانی‌های‌شان.

من از همه معذرت می‌خواهم که بنا نداریم هیچ‌گاه حرمت ِ نامحرمان و ظالمان را رعایت کنیم.

……………………………

پی‌نوشت یک: دو بند اول را از دو بند بعدترش جدا کردم که به حتم کمی تامل می‌رساند چرا. برای کسانی که حوصله ندارند این پی‌نوشت را نوشتم که دو بند اول به هیچ وجه کنایه‌آمیز نبوده است. بنده هنوز هم معتقدم که رهبری و مردم با اصل ِ این حرکت موافق هستند. اگرچه نه ایشان، که بنده هم با بعض ِ رفتارهای بعدی‌ ِ کسانی که وارد سفارت شدند، کمی زاویه دارم.

پی‌نوشت دو: آن بنی بشری که آمد و به اسم ِ مخالفت ِ رهبری با تسخیر سفارت، ملت را از داخل سفارت بیرون کشید، می‌توانست بدون ِ درخواست ِ خاموش کردن موبایل و ضبط صوت‌ها، صریح بیاید و بگوید که رهبری مخالف بوده است تا واکنش بیت را به این حرف‌شان می‌دید. مخلص کلام،  روی ِ یک نقل قول، آن هم در آن شرایط نمی‌شود حساب وا کرد.

میثم رمضانعلی  |  ۱۰ آذر ۱۳۹۰  |  سیاست  |   56 نظر


 1. صادق گفت:

  دوست من، آدم نمیره از یک کافر، زمینی را که پولش را داده (هرچند پولش حلال نبوده) را با زور کتک پس بگیره، اون زمین غصبی است و نماز خوندن توش طبق شرع نه تنها قبول نیست بلکه چون ظلمی کردی ولو به کافر، معصیت کردی. اگه حرف من را قبول نداری سیره علی (ع) را بخون، درک میکنی.

 2. پرویز گفت:

  لطفا این شخص را به وزارت اطلاعات معرفی کنید تا دستگیرش کنند :

  http://tanha1818.blogfa.com/post-22.aspx

 3. سلام
  در مورد نماز استفتا شد، گفتن اگه نظام با این حرکت موافق بوده باشه مشکلی نداره نمازتون!
  ترجیح می دیم به فتوای مراجع عمل کنیم تا نظرات افراد! اگر حجت تمام بشه که نظام موافق نبوده اعاده می کنن دوستان.

 4. نمیشه آدم دم بر نیاره. پول باغ منچستر رو ماا دادیم اما اونا پول زمین توی ایران رو به ما ندادند. چرا تحقیق نکرده حرف میزنه آقای صادق؟

 5. باران گفت:

  ایدکم الله…خدا همتون رو حفظ کنه…درسته که بعضیها در جریان سفارت کارهای نامربوطی کردند ولی اصل کارتون عالی بود

 6. فيروز گفت:

  ولي حضرت اجل شما نميدانيد كه هيچ كسوري در دنيا باندازه انگلستان براي اسلام و مسلمين خرج نميكند. يعني كشور هاي ديگر فاتحه هم براي اسلام نميخوانند. ولي بزرگترين مركز مطالعات استراتژيك إسلامي در لندن است و بيشترين تعداد ملا در انگلستان است و حتما اين را ميدانيد كه عده اي از بزرگان و دانشمندان اسلام شناس همگيmade in UK هستند.
  حتما نميدانيد كه ضرري كه در طول تاريخ روسيه به ايران وارد كرد هيچ كشوري حتي إعراب وحشي در زمان حمله به ايران وارد نكردند كه امروزه چين هم به او پيوسته و جمهوري إسلامي از …….. اين دو تغذيه ميكند.
  پس حال كه نميدانيد مدتي عينك حماقة و تعصب را برداريد و تاريخ واقعي را بخوانيد منتها چون بي وطني و وطن فروشي در اين زمان شايع شده از اينكه شما هم حيزي بفهميد شك دارام
  انكس كه نداند و نداند كه نداند. در جهل مركب ابد الدهر بماند

 7. niloofar گفت:

  vaghean khak bar sare hame unayi ke raftan sefarato vahshi bazi daravordano aberooye harchi iranie bordan… vaghean moteasefam…

 8. niloofar گفت:

  aghay parviz un linki ke gozashti mese oghdeyia linke kasie ke vaseye solhe jahani maghale neveshte,,,, in chiza shour mikhad k shoma nadari… 😉

 9. الهام گفت:

  من از خدا معذرت میخوام که منو تو مملکتی افرید که یکسری آدمهای بی مغز دارای عدم تعادل روانی توش هر روز امنیت جانی مالی روانی منو تهدید می کنند و من مجبورم هر روز بهش بگم تو چه خدای بیخودی هستی

 10. ناشناس گفت:

  البته اين هيچ مجوّز آن نيست كه كسانى به بهانه اين‏كه اطمينانشان سلب شده، قانون‏‌شكنى كنند.
  قانون‏‌شكنى جرم است.
  تخلّف از قانون و خروج از مدار قانونى براى مقابله با هر چيزى كه به نظر انسان منكر مى‌‏آيد – بدون اجازه حكومت – خودش يك جرم است؛ مگر نهى از منكر زبانى، كه بارها گفتيم نهى از منكر زبانى جايز و واجب و وظيفه همه است و در هيچ شرايطى هم ساقط نمى‏‌شود.
  اما آن‏جايى كه نوبت اجرا و عمل برسد، همه بايد طبق قوانين عمل كنند. هيچ چيزى مجوّز اين نيست كه بگويند چون نيروى انتظامى و قوّه قضايّيه عمل نكردند، خودمان وارد ميدان شديم؛ نخير، آن روزى كه لازم باشد مردم براى حادثه‌‏اى خودشان وارد عمل شوند، رهبرى صريحاً به آنها خواهد گفت.
  ره بر …

 11. علی گفت:

  سلام جناب مدیر سایت در انتخاب پیام ها دقت کن این مردک نفهم در نشانی وب سایتی که گذاشته بهت یه دستی زده در سایتش به رهبر انقلاب جسارت کرده و آقا رو با قذافی مقایسه کرده پیامش رو بردار:

  (لطفا این شخص را به وزارت اطلاعات معرفی کنید تا دستگیرش کنند :

  http://tanha1818.blogfa.com/post-22.aspx)

 12. با سلام بر شما

  این مطلبی که زده اید بیشتر به جدل و مغلطه شبیه است تا به مطلبی متقن و منطقی که نشئت گرفته از حکمت باشد

  در مورد بحث بر خورد مجلس با انگلیس باید دید چه دست هایی بانی این امر بوده اند و آیا مجلسی که از طرف دست هایی خاص تأثیر می پذیرد (بحث وقت دانشگاه آزاد ) چه شده است که بعد از اینهمه تعلل در شرایطی که ما نیاز خاصی به چلاندن انگلیس نداریم (نیاز مبرم ما در هنگام شیطنت های انگلیس در سال ۸۸ بود) چنین بحثی از مجلس خارج می شود آیا چون انگلستان پلید است ما نباید به خود جرأت بدهیم که در مورد عملکرد مجلس بیندیشیم؟
  در مورد کار دانشجویان هم باید ببینید واقعا” حرکتی کاملا” خود جوش بوده یا نه عده ای در سایه ، احساسات دانشجویان را چه درست و چه غلط بر انگیخته اند.

  و اما در نهایت ما مطیع ولایت هستیم باید صبر نماییم ببینیم ولایت چه موضعی می گیرند و ما خود را با ایشان همسو نماییم.

 13. منتظر گفت:

  جوابیه به ان برادر بی خبرم صادق برادر از همه جا بی خبر
  باغ قلهک را ناصرالدین شاه معدوم چون ملک تلق پدرش بوده به نام ملکه انگلیس زده و انگلیسی ها قرانی بابتش پول نداده اندد
  در ضمن خدارا شکرکه دشمن اگرچه روباه است اما به قول مولایم امام سجاد علیه آلاف التهیه و الثنا از جمله احمقهاست
  شما برادر برو کمی تاریخ بخوان حالت به شود
  آیت الله قاضی استاد توحیدی علامه طباطبایی و ایت الله بهجت دویست سال پیش ازاین فرمودند اگر دو تا کفتر لب بامتان بق بقو کردند حتم بدانید یکیش انگلیسی است
  درد وطن ما امثال شما جوانان بی ا طلاع است که آسان خام حریف می شوید
  همان دردی که امام حسین را تا کربلا برد و لب تشنه شهید کرد

 14. منتظر گفت:

  به آن انسانهای متمدن آبرو دار هم که دهانشان بد بوی تعفن حرفهای رکیک می دهد هم یک تذکر
  من اگر نیکم و گر بد توبرو خود را باش
  که گناه دگران برتو نخواهند نوشت
  لطفا آبروی ایرانیها را به خودت وصل نکن
  ایران همیشه شرمنده خامی و نسنجیدگی و مرعوب فرهنگ بیگانه بودن امثال شماست
  خداوند آنقدرذلیلتان کرده که از زدن حرفهای نامربوط به خالقتان هم شرم نمی کنید د

 15. وفا گفت:

  باعرض سلام. من خدمت
  هموطنان عزيز عرض ميكنم كه براي رضاي خدا نه ولي براي خودتان هم كه شده كمي فكر كنيد .. انگليس تاچندي پيش ثروت ملتها را چپاول ميكرد الان هم دينمان را .. از پول ملتها خودش را كه تا ديروز وحشي بود متمدن ميداند…. انها وهابيت را ترويج دادند انها دنبال اسلامي هستند كه منافعشان دادر بر داشته باشد نه ترويج دين مبين اسلام

 16. هادي گفت:

  گند كاري خودتونو با نام پاك آقا ماست مالي نكنين

  میثم رمضانعلی: شما هم خوب می‌شی؛ یه دور متن رو بخون بعد منبر ِ ماست‌مالی با اسم آقا برو این‌جا. خدا همه رو شفا بده ان شاء الله

 17. هادي گفت:

  گند كاري خودتونو با نام پاك آقا ماست مالي نكنين
  در مورد ۱۳ آبان هم مي توانيد به صحبت هاي آقاي مشفق از برادران اطلاعات كه در مورد فتنه ۸۸ ايراد فرمودند مراجعه كنيد كه اون رو ابلهانه و مشكوك و
  امريكايي مي دانند .
  روي كلمه ابله رو با اين كارهاتون سفيد كرديد .

  میثم رمضانعلی: شما هم خوب می‌شی؛ یه دور متن رو بخون بعد منبر ِ ماست‌مالی با اسم آقا برو این‌جا. خدا همه رو شفا بده ان شاء الله

 18. هادي گفت:

  تا كي بايد نيروهاي انقلابي از دست كارهاي ابلهانه يك مشت بي سواد عقده اي ضربه بخورند
  فكر كرديد كه شق القمر كرديد و ديگران هيچ چيز نمي فهمند و فقط شما مي فهميد
  بعد هم كه كار خراب ميشه شروع ميكنيد به اه و ناله و مظلوم بازي
  انشا الله خدا ما رو شفا بده
  ممنون

  میثم رمضانعلی: خسته نباشید

 19. ا گفت:

  البته در اينكه انگليس دولت مستكبر و كثيفي هست هيچ شكي نيست
  دوست عزيز به نظر نمي رسه شما و امثال شما دليل ديگري به جز اين (بد بودن انگليس) براي اين قبيل كارها داشته باشيد . (چونكه فقط شما تابحال اين مسئله رو كشف كرديد بايد ازتون تقدير بشه )
  اكثر مردم ايران به اين مسئله واقفند
  چرا منطقي به قضايا نگاه نمي كنيد و وقتي كه ازتون به خاطر رفتارهاي عجولانه و سبكسرانه انتقاد ميشه اينطور عنوان مي كنيد كه ديگران طرفدار انگليس هستند و شما وطن پرست دو آتشه .
  بايد نتايج اينكار ها رو بررسي كرد و ديد كه اين اقدام ناشيانه بيشتر به نفع انگليس بوده يا ايران ؟
  چرا صادقانه به خاطر اين رفتارها معذرت خواهي نم كنيد و قضيه رو پيچ مي دهيد (من با فلان قسمتش زاويه دارم و … رهبر فلان و … )
  ببخشيد التماس دعا

  میثم رمضانعلی: می‌گم خدا شفا بده شما آمین بگو؛ آی‌پی شما این‌ه: ۶۷٫۲۲۸٫۱۷۴٫۱۶۴ …. یه نفر دیگه هم با همین آی‌دی نظر داده به اسم هادی :دی …. خلاصه خسته نباشید

 20. مهسا گفت:

  منم موافقم كار جالبي نبود البته ما خودمون هم نمي تونيم به اين اقدام دانشجويان خيلي اعتراض كنيم چون انگار قبول كرديم كه كار بيخودي بوده و آتو دست ديگران ميدهيم . به نظر من نيروهاي اميتي بايد به تدريج عوامل افراطي را شناسايي و تنبيه كنند .
  اميدوارم حذف نشه
  مرسي

 21. هادي گفت:

  اقا شما اگر منطقي هستي چرا نظرات را ثبت نمي كني ؟

 22. هادي گفت:

  سانسور؟

 23. هادي گفت:

  بله ما دو نفريم اما شما جوابديد لطفا

 24. توني بلر گفت:

  بابا بيخيال خوب سوسكشون كردي داداش
  حالا چرا غصه مي خوري

 25. niloofar گفت:

  heh … hagham dari pak koni 😉

 26. K گفت:

  انگلستان ملعون داشت توي اتحاديه اروپا زور مي زد كه ديگران رو با خودش همراه كنه و نمي تونست
  شما با اين
  به اصطلاح “تحقير” تون جاي صدتا ديپلمات كاركشته براش كار كرديد -خدا قوت مومن.
  ( براي اثبات اين مطلب مي توني به تحليل هاي سياسي غير فارسي مراجعه كني )
  يك سوال : اگه نيروي انتظامي به قول شما اون اشتباه بزرگ رو نمي كرد و به شما هيچ كاري نداشت آخرش مي خواستيد حداكثر چه كار كنيد ؟
  تحصن -گروگان گيري – آتش زدن سفارت – تخريب – مثلا مي خواستيد آخرش چي بشه ؟
  يك كنفرانس مطبوعاتي براي دنيا بزاريد و بگيد اين باغ مال ماست يا قراره مال ما بشه (چون هنوز فوه قضايه ما براش حكمي صادر نكرده)
  اصلا وسط اين همه مسايل سياسي مهم مطرح كردن اين موضوعات نامربوط قديمي چه جايگاهي داشت ؟
  ضمن اينكه فكر كرديد فقط شما مي تونيد اون رو تحقير كنيد و اون نمي تونه به سفارت شما حمله كنه و مسايل مشابهي رو پيش بياره
  كما اينكه بعد از اشغال سفارت امريكا در اول انقلاب به تلافي اين كار رو در انگلستان كرد .
  ممنون

 27. من گفت:

  اينجاش خيلي جالبه
  “اگرچه نه ایشان، که بنده هم با بعض ِ رفتارهای بعدی‌ ِ کسانی که وارد سفارت شدند، کمی زاویه دارم”
  ميگن ابي و داريوش توي خيابون ميرفتن نيروي انتظامي ميگيرشون لره مي پره وسط ميگه هي ما سه تا رو كجا مي بريد .

 28. من گفت:

  عذر ميخام الان يك نظر اينجا من ديدم كه ظاهرا حذف شده

 29. ت گفت:

  البته شما كه مصلحت انديش نيستيد ها
  همين كه حذف ميكنيد يعني اينكه اونقدر منطقي هستيد
  كه بخونيدش و تشخيص بديد كه بايد حذف بشه و به صلاح نيست

 30. ت گفت:

  جواب بده چي شد
  ممنون

 31. ت گفت:

  خداحافظ
  همين كه خودت فهميدي كافيه
  در كل تو پسر خوبي هستي روز اين عاشورا براي ماهم دعا كن
  ممنون

 32. احمد گفت:

  با سلام
  برادر خوب اینهمه صغری و کبری چیده ای که بگویی رهبری با این کار موافق بوده ؟
  برادر خوب ،شما که می گویی خود با برخی اتفاقات آنروز موافق نیستی ،چرا اینطوری به همه حمله کردی و انگار فقط یک عده قلیلی ظلمهای انگلیس را فهمیده و مابقی نفهم هستند …
  برادر خوب خلاف قانون کرده اید و این حرف ارزشی ها هست که شما آنرا به سبزها هم ربط دادی … کاری به دشمن نداریم که کارش دشمنی است امان از دست برخی خودی ها !
  برادر خوب ،چرا باید اینچنین کنید و بازی بردی که برای ما در قطع ارتباط بوده به نفع حریف تغییر دهید ؟!
  چه بدست آوردید از این سفارت ؟ اصلا فکر می کردید این سفارت مانند آمریکا هست که چییزی را در آن قرار داده باشد که خود این نشان از عدم شناخت دارد و این قیاسها هم با ماجرای ابتدای انقلاب از هزار و یکجهت مع الفارق است و بقول معروف خود مغالطه می باشد .
  صحبت آقا را در قبل سال ۹۰ در ماجرای سفارت مصر بیاد بیاورید .آن که تکذیب نشد . ایشان تاکید کردند بر رعایت قوانین !
  برای آن چه جوابی دارید …
  الان هم نه کیهان به انعکاس این خبر پرداخت که خوب بقول برخی این روزنامه ،تلاش دارد نزدیک به رهبری عمل نماید که این اعتقاد من نیست ولی شاید برخی که به این امر اعتقاد دارند ،بتوانند جوابی بدهند .
  امثال سید احمد خاتمی هم محکوم کردند و همچنین برخی مراجع تقلید !

  خوب قبول کنید بد کردید و بد رفتار شد و حالت خوب قضیه این هست که بگوییم خودسری بوده و نه یک رفتار سازماندهی شده برای تضعیف نظام که آینده بیشتر می تواند قضایا را مشخص کند.

  اگر جوابی فرمودید ،متشکر میشم به ایمیلم خبر دهید .
  موفق باشید.

 33. حامد گفت:

  سلام از آقا هم عذر خواهی کنید که دو روز قبل از این گندکاری در جمع بسیجیان گفتند افراطی گری و بی انضباطی از فرهنگ بسیجی نیست ولی شما از این کار دفاع می کنید چون سفارت انگلیس رو گرفتند. راستی چراامیر المومنین علی علیه السلام از محاصره کنندگان عثمان نبود؟

  میثم رمضانعلی: نظرتون در مورد تسخیر سفارت آمریکا هم همین‌ه؟

 34. فارا گفت:

  بچه هاي انقلابي در طول تاريخ اسلام هروقت انچه را خوب تشخيص دادند و به ان عمل كردند پيروز شدند .به برخي از اين صحبتها اهميت ندهيد. شما كاري را كرده ايد كه بصيرتتان ان را تشخيص داده.تا حال هر چه موازي كاري با انها نموده ايم جز تحقير و توسري خوردن براي ملت ما چيزي عايدمان نشد.بيشتر سخت گرفتند و بيشتر بر ملت فشارهاي اقتصادي و اجتماعي و …اوردند.دستتان درد نكند .ابهتشان را مثل كاغذ مچاله كرديد.انگليس هيچ غلطي نميتواند بكند…..
  انها دشمن اسلامند.مومن اشدا علي الكفاراست ..همراهي با قوانين بين المللي يعني تعطيلي احكام و قوانين اسلامي…چقدر از قوانين اسلامي ما در قبال در راستا قرار گرفتن زست هاي بين المللي در حال تعطيل شدن است..موفق باشيد و خدا سعادت عمار گونه بودن را به شما عطا كند و بر بصيرتتان بيفزايد…

 35. رهگذر گفت:

  بی گدار و بی برنامه به خط دشمن زدید و کشته شدید اسم شهید را روی خودتون نگذارید ….

  میثم رمضانعلی: برنامه‌ی خوبی داری

 36. حامد گفت:

  سلام زمانی که نظر حضرت آقا برای شما مهم نیست نظر بنده در مورد سفارت آمریکا چه اهمیتی دارد؟

 37. منتظر گفت:

  با سلام
  ۱-امام علی علیه السلام با کشته شدن عثمان موافق نبودند
  چون فرمودند اگر حاکمی از حاکمان اسلامی کشته شود دیگر هیچ چیز در امان نخواهد ماند
  برادرم قیاس مع الفارق فرمودید
  ۲-حضرت آقا اظهار نظر صریح نفرمودند
  ۳- اگر ۲۵ سال سکوت حضرت را پای ترس و ملل حظه جان می نویسید متاسفم برایتان چون امکان ازهم گسیختگی نظام اسلام بود و وصیت پیامبر درگوش مولا قبل از رحلت سکوت بودد
  ولی وقتی پای عمل رسید در جنگ جمل مقابل نامداران عرب و اسلام که پیراهن عثمان را بهانه کرده بودند ایستاد و شتر فتنه را هم سوزاند
  بعد از آن هم ماجرای سرور مظلومم اقاابا عبدلله که قربانی دنیا طلبی و مصلحت اندیشی بسیاری از آدمها شد
  نمیدانم شاید یاران انقلاب کمی تند رفته باشند نه از آنرو که انگلیس در محضر پرورردگار عددی باشد
  بلکه تنها به سبب حفاظت از امنیت این سرزمین امام زمان ولی میدانم که هرگز از این رو حقارتی نصیب این مردم نخواهد شد بلکه این انگلیس است که برای اولین بار از برج عاجش پایین کشیده شد و باهمه تکبرش طعم تلخ سالها تحقیر ملت ایران را چشید
  یادمان نرود شهریور ۱۳۲۰ ۳ میلیون ایرانی تعمدا به دست این رژیم سفاک بوسیله قحطی دست ساز خودشان بارژیم حقیر رضاخان نسل کشی شدند و بعد ازز این همه سال کسی برای احقاق حقوق ان هموطنان مظلوم کاری نکرد
  آنوقت بعد از این همه سال از جنگ جهانی دوم کسی حق ندارد به واقعیت هولو کاست شک کند
  شمارا به هرآنچه به آن معتقدید بروید کمی تاریخ جنگهای ملل و تاریخ دردناک سرزمینتانرا بخوانید شاید از این همه وادادگی در برابر فرهنگ بیگانه دست بردارید

 38. محبوبه گفت:

  سلام
  من از خوانندگان قدیمی وبلاگ تون هستم و هراز گاهی به این جا سر می زنم.
  دلایل موافقان و مخالفان رو درباره ی حمله به سفارت خانه(نه تجمع و اعتراض) رو خوندم.
  شما درست می فرمایید که به قوانین بین المللی نباید یک جانبه عمل بشه ولی من معتقدم که در شرایط فعلی که دشمن درصدد اثبات قانون گریزی ایران و عدم پایبندی اش به قوانین است،تسخیر لانه ی روباه پیر چندان به صلاح و مصلحت نبود.
  صرف تشابه دو اتفاق نباید ما را دچار اشتباه کند،هر کدام از اتفاقات را باید با بررسی شرایط و مصالح،اصول و معیارها و همراه با عقلانیت دید.
  اما نکته ی اخر این که تاکنون هیچ پیامی از سوی رهبری درباره ی موافقت با این حرکت منشتر نشده است،اما فکر می کنم با توجه به توصیه های اخیر ایشون مبنی بر حرکت در مدار قانون،احتمال مخالفت ایشان با این حرکت بیشتر باشد.(نظر شخصی من است)
  موفق باشید.

 39. morteza گفت:

  لطفا به این آقای آتیشی که اینها رو نوشته وحتما سنش کم است بگویید برو یک مییون پوند غرامت رو از جیب خودت بده بقیه ضرر هایش پیشکش خودمون بعد از علما انتقاد کن تو اصلا سر کار هم میروی خیلی قلدری برو یک F22آمریکایی بساز از دیوار بالا رفتن که کاری نداره آی کی یو

 40. morteza گفت:

  شما خیلی به فکر ایرانید برید یک اختراعی بکنید بر علیه شیطان پرستان عالم که یکی شان دولت انگلیسه وگرنه میمونها هم میتونن از دیوار بالا برن

 41. ش گفت:

  سلام با توجه به متن بالا و پا سخها به نظر مي رسه كه شما هم مانند بنده بي تجربه و ناپخته هستيد
  البته اگر ناراحت نمي شيد
  در مورد سفارت امريكا هم اگر تحقيق كني مي فهمي كه امام از همون اول موافق نبود بعد هم نمي شد قضيه رو محكوم كنه چون براي كشور بد ميشد
  درست مانند حالا كه آقا اگر بخاد حرفي بزنه عملا به معني قبول رسمي اين اقدامات ابلهانه ميشه .
  چرا فكر مي كني كه ديگرا همه محافظه كار و نادانند و جنابعالي قاطع و انقلابي نا سلامتي اين دانشگاهها سي ساله كه دارن بسيجي ميدن بيرون و خيلي ها هستند كه ضمن داشتن عقايد ناب انقلابي آلت دست دشمن نميشن و غيرعاقلانه عمل نميكنند
  ممنون

  میثم رمضانعلی: امام موافق نبود چون کار اشتباهی بود؟ یعنی بعدتر روی کار اشتباه یه عده ای اصرار کرد؟ یعنی حمایت کرد از کار اشتباه یه عده‌ای؟ یعنی امام کار اشتباه کرد؟ داری به امام توهین می‌کنی؟ عکس خدا رو پاره کردی؟

 42. ش گفت:

  ضمنا
  شما لطفا بجاي اين توجيهات بچه گانه حداقل از جامعه انقلابي كشور عذرخواهي كنيد تا موجب ايجاد حس بدگماني نسبت به جريانات اعتراضي نسبت به استكبار جهاني نشوند
  و در ضمن اين متن بالا اينقدر ابكيه كه ديگه اون دوتا جمله دوپهلو زيرش ماست ماليش نميكنه

  میثم رمضانعلی: ما که این همه معذرت‌خواهی کردیم خب. بخونین متن رو. از همه معذرت خواستم

 43. ا گفت:

  من نظر دادم ولي ديگه ديئه نميشه

 44. ا گفت:

  ديده نميشه

 45. ا گفت:

  خيلي جالبه شما اگه واقعا اهل منطق هستي نبايد نظر ديگران رو حذف كنيد
  متاسفم

 46. ا گفت:

  بله
  شما در اين مورد مطالعه كن جانم متوجه مي شي
  مهترين اتهامي كه متوجه موسوي خويني هاست همين مسئله است
  صحبت هاي آقايي از برادران اطلاعات در مشهد در مورد فتنه ۸۸ به اين موضوع اشاره شده
  خود اونهايي كه اين كار رو كردند هم بعدا يك چيز هايي گفتند
  خيلي هاي ديگه نظر دادند .
  از همه مهمتر اون موقع با الان خيلي فرق داشت
  ممنون

 47. ا گفت:

  ضمنا اين چه مدل صحبته :!!!؟؟؟
  “امام موافق نبود چون کار اشتباهی بود؟ یعنی بعدتر روی کار اشتباه یه عده ای اصرار کرد؟ یعنی حمایت کرد از کار اشتباه یه عده‌ای؟ یعنی امام کار اشتباه کرد؟ داری به امام توهین می‌کنی؟ عکس خدا رو پاره کردی؟”

  اتفاقا امام كار كاملا درستي كرده بود و از يك مسئله كه مي تونست براي ما خيلي بدتر بشه به نفع ما استفاده كرد . ضمن اينكه شما با طاله تاريخ متوجه مي شي كه تسخير لانه جاسوسي كار اشتباهي بوده

  میثم رمضانعلی: خب شما داری می‌گی تسخیر لانه‌ی جاسوسی یه کار اشتباه بوده و امام از یه کار اشتباه حمایت کرده با این‌که می‌دونسته اشتباه بوده. یعنی در کل می‌گی که امام اشتباه کرد دیگه چون نباید از یه کار اشتباه حمایت می‌کرده

 48. امير گفت:

  جه بچه گانه

 49. م گفت:

  اگر واقعا فکر می کنی دولت انگلستان الان ضربه خورده و ضربه شصت دیده که واقعا متاسفم… بنده خدا، کاش یک سر خارج از کشور می بودی می دیدی چه هتک حرمتی از ایران کردند. خدا می دانه اگر میلیاردها دلار خرج می شد نمی توانستند اینجوری ایرانی ها و مذهبی ها را پیش ملت هاشان روسفید کنند. البته نه اینکه بگم تا حالا خیلی مردمشان ما را قبول داشتند ،اما یه سری گزک ها هست که چند سال یکبار دستشان می افته و همچین باهاش مانور می دنند که … خدا می دانه سر همین قضیه هر آدم بی اطلاعی توی خارج یک قدم و حتی یک قدم هم از اسلام و ایران دورتر بشه شماها مسئولید. مگر حجتی داشته باشید که منافع اینکار بیشتر از مضراتش بوده.. ظاهرا تنها منفعتش هم که تو ذهنتان هست اینه که خیال می کنید با اینکار هیمنه انگلستان را شکستید و داشتید حقوق از دست رفته ملت را جبران می کردید. واقعا تصور می کردید وزارت خارجه و نظام میاد پشت سرتان وایمیسه؟ آخه با چه تحلیلی این کار را کردید؟ خدا رحمت کند امام را، بعضی وقتها یک حرفی می زد که ملتهای در غفلت رفته جهان بیدار می شدند، برای ایران و اسلام آبرو و اعتبار بود. کاشکه شما هم بلد بودید یه کاری می کردید که برای اسم و رسم مسلمانها آبرو کسب می کردید. خدا هم توی قرآن می گه وقتی می گید راعنا برداشت بدی میشه، بگید انظرنا. حالا شما هم هر جور می خوای توجیه کن، وقتی مردم دنیا را با این کارها از ماها بیزار می کنند، ابزار تبلیغات هم نداریم، این کار مذمومه… .نتیجه کار فرقی نمی کنه. از این عکسها که ماها دیدیم، رفتید تو لوازم شخصی را از تو کمد یارو را هم ریختید بیرون، با لگد دارید در و پنجره می شکنید، عکسش هم عالم را ورداشته و روسفیدمان کرده، بعد هم با طعنه و کنایه طلبکارید. بابا دست مریزاد

 50. كماليان گفت:

  شما اصلا مسئلت انگليس نيست
  بجاش بگو از كي پول گرفتيد كه يهو با اين دون كيشوت بازيهاتون اينقدر نرخ ارز رو پايين بالا كنيد و از آخر يك مشت دلال نا مسلمون سود ببرند و كلي صنعتگر و
  مردم بيچاره متضرر شوند .
  انگليس با اون همه اعتراضات مردمي كه توي كشورش مي شد بهانه خوبه دست آورد كه غرور ملي مردمش رو تحريك كنه و خودش رو براي اونها توجيه كنه
  شركت هاي اروپايي كه تا قبل از اين مدام غر مي زدند و سياستمداران رو محكوم به تند روي مي كردند
  رو خلع سلاح كنه
  همين چند ماه پيش بود كه توي يك جلسه مهم در آلمان صاحبان صنايع به مركل گفنتد كه اينقدر در مورد ايران سخت گيري نكنيد و ايران به ما كاري نداره
  چنين ديدگاههايي در انگلس و فرانسه هم هست يا بهتر بگيم بود

  از نظر سياسي انگليس توانست توي اتحاديه اروپا به اجماع بر سر ايران دست پيدا كنه
  اونقدر نتايج اين كار واضح هست كه نيازي به صحبت نداره
  اوج بي ادبي جنابعالي اين متن مزخرف و غير منطقي است
  كه به قول دوستمون با طعنه و كنايه نوشته شده
  كاري كه شماها كرديد از دوحال خارج نيست
  ۱- يا عامل انگليي هستيد كه حتما يك عده اي هستند
  ۲- يا به شدت نادان و سبكسر وبدور از آگاهي هاي سياسي هستيد كه اين توي سوال ها و جوابهاتون مشخصه
  در پايان از جنابعالي معذرت مي خواهم كه در پاسخ به اين اقدامات خركي نامه فدايت شوم برايتان ننوشتيم

  میثم رمضانعلی: عزیزم 🙂

 51. ا گفت:

  آفرين همينجور معذرت بخاه جانم

 52. ن گفت:

  مطالبتون رو خوندم و به نظرم
  كاري كه شماها كرديد اصولا در جهت مبارزه با استكبار بوده ولي در روش اجرا مشكل دارد و براي همين هم موجب مخالفت رهبر وآقاي احمدي نژاد شده است.
  بحر حال ممكن است كه شما مخالفت رهبري رو انكار كنيد ولي چيزي كه از كل جريان استنباط ميشود اين است.

  در مورد اون كسي هم كه گفته بودند كه اينها پول گرفتند مخالفم . اين صرفا يك بازي خوردن از انگلستان شياد بوده است و دليل نمي شود هر كس اشتباهي كرد و به نفع انگلستان شد پول گرفته باشد .
  اميدوارم كه با توجه به خلوص نيتي كه عزيزان مذهبي دارند در آينده منطقي تر رفتار كنند و موجب خوشحالي و سو استفاده دشمنان نشوند.
  متشكرم

 53. YYY گفت:

  همچين نوشتي انگاري شق القمر كردي

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: