شنبه و یک‌شنبه، خانه‌مان را آب گرفته بود و نشد که بروم و این ویژه‌نامه‌ی کذایی خاتون یک را بگیرم و ورق بزنم. از همان صبح شنبه هم که خبرها آمد و بعض‌شان را دیدم و خواندم، گر گرفته بودم که مگر چه چیزی در این مملکت گل و بلبل چاپ کرده‌اند، که لازمه‌ی هزینه‌ کردن رسانه‌هاست و این همه جنجال رسانه‌ای و دادستان و الخ. مگر چه چیزی نوشته شده است و چه حرفی که این‌قدر سنگین بوده است و چه قدر گستاخانه، که رجانیوز که خودش همین دو هفته‌ی پیش تصاویر ِ یک سری آدم را که بی‌حیا و بی‌عفتی کرده بودند و به بهانه‌ی آب‌بازی، شوخی و تفریح و بگو و بخند و از این‌جور جفنگیات، آمد و رسانه‌ای کرد و کاری کرد که نه عقل جایزش می‌شمارد و نه شرع؛ چه چیزی این‌قدر سنگین بوده که رجانیوزی که خودش با گزارش دو هفته‌ی پیش، عامل ِ اشاعه‌ی بی‌حیایی و فساد بوده است، باید رگ گردن‌ش بزند بیرون و برای ما منبر اخلاق و دین برود؟

تا همین دی‌روز ویژه‌نامه را ندیده بودم. تا از دوستی گرفتم‌ش و ورق زدم و متوجه شدم که درگیری با این ویژه‌نامه، سیاسی‌ست و مثل این بچه‌ها که با یکی بد هستند و دنبال گیر دادن می‌گردند و همه چیز را بهانه‌ای می‌کنند برای نق زدن و گیر دادن، این‌ها هم یک هم‌چو موجوداتی شده‌اند. خدا کینه را از چشمان خیلی‌ها بگیرد که براي يک دستمال قيصريه را آتش مي‌زنند. بعضی‌ها به جایگاه و تریبونی دست پیدا کرده‌اند که اندازه‌شان نیست. هزینه‌ی کار فرهنگی و فکری را در مملکت به حدی بالا می‌برند که از یک ویژه‌نامه‌ای که می‌توان گفت شاید اکثریت‌ش، نوشته‌ها و حرف‌های فعالان فکری و فرهنگی انقلاب‌ است را به بهانه‌های مسخره به موضوع درجه‌ی یک مملکت تبدیل کنند. به حدی از حساسیت برسانند که مرجع تقلید مملکت‌مان، آیت الله مکارم شیرازی، بیاید و جبهه بگیرد در مقابل یک نشریه. به حدی که من وقتی شنبه یا یک‌شنبه چند بار فارس را باز کردم، در صفحه‌ی اول‌ش، سه چهار مطلب در همین مورد کار کرده بود. به حدی که اصلا آدم گیج می‌شود که ما واقعا این‌قدر در این مملکت مسئولین و اهل رسانه‌ داریم که موضوعات این‌چنین برای‌شان دغدغه است!؟!

این نحوه‌ی برخورد، نحوه‌ی برخورد به حق و انصافی‌ نیست. هر چند بپذیریم که درصدی از حرف‌های رجانیوز و مابقی درست باشد. هر چند بپذیریم که تیم پشت این ویژه‌نامه با آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری و شهدا مشکل دارند. این بهانه نمی‌شود که حداقل ِ آزاداندیشی را بگیریم و فضا را به سویی ببریم، که اگر شخصی نظری در موضوعات فرهنگی داشت، لازم باشد آن قدر احتیاط کند و آن‌قدر با ترس و لرز کلمات را به کار ببرد که اصل حرف و بحث‌ش عوض شود. با این نحوه‌ی برخورد و مقابله‌ی امنیتی و پلیسی، راه برای حرف زدن و بیان دیدگاه‌ها بسته می‌شود و تنگ.

و دست خدا پنهان نیست؛ دیر نیست که کسانی که این‌چنین و به ناحق جنجال آفرینی می‌کنند و موضوعاتی این‌چنین را موضوع اول مملکت جا می‌زنند و ذهن‌ها را به جای متوجه ساختن به اولویت‌ها، به این مسائل مشغول می‌کنند، از بام به زیر بیفتند.

هم‌چنین:

مرا متهم كنيد! يك برخورد بد با يك نشريه بدتر / وحید یامین‌پور

خاتون؛ سوژه‌ای برای قربانی‌کردن دوباره زنان / نشریه‌ی چارقد

زنده باد جریان انحرافی! / آهستان

خاتون، معاندانه یا مصلحانه

خاتون ، معاندانه یا مصلحانه ۲

مدعی العموم، روزنامه ایران و قبیله گرایی

میثم رمضانعلی  |  ۲۵ مرداد ۱۳۹۰  |  فرهنگ  |   21 نظر


 1. خاتون1 گفت:

  ممنون که در مورد ما منصفانه نوشتی

 2. نیما گفت:

  اتفاقا این نشریه خیلی خوب و انقلابی است. نقدهای کوچکی وارد است، اما چگونه می توان تهیه کنندگان نشریه ای با این دز بالای انقلابی را متهم کرد که “تیم پشت این ویژه‌نامه با آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری و شهدا مشکل دارند.”!!
  باز هم ادعاها و تهمت ها را به جای حقیقت روشنی که روبرویمان قرار دارد گذاشتیم؟!
  اگر جوانفکر و تیمش می توانند چنین رسانه انقلابی تهیه کنند که حتی درصدی از آن هم در توان دیگران نیست، باید کمکشان کرد، نه اینکه باز هم بهشان تهمت زد که شما با انقلاب و امام و شهدا مشکل دارید!!
  این بی انصافی ها در حق جوانفکر و … مرا مطمئن کرده است که مخالفینشان بدجوری زمین می خورند. همان طور که اصلاح طلبان خوردند و همان طور که خواص مردود زمین خوردند.

 3. ميم نون گفت:

  به نظرم “آزاداندیشی” و “انصاف” آنقدر هم صورتي رنگ كه شما ترسيم مي كنيد نباشد، اگر “آزادانديشي” به اين معني ست كه نشريه اي با پول و پشتوانه وتيم پشت پرده ي كذايي اش… اين همه نويسنده ي دختر و پسر اهل قلم و معرفت و سليقه را ول مي كند و برميدارد در خصوص موضوعات فرهنگي و ازدواج را و روايت كامل شدن نيمي از دين مسلمان از “آني دالتون”ترشيده تيكه مي پراند،‌ حق است كه داد خيلي ها در بيايد…و يا وقتي كه به بهانه ي بازگو كردن تاريخ !! ضد گشت ارشاد به روايت رسانه ها، شعار توپ تانك بسيجي ديگر اثر نداردِ يك مشت هرزه ي اجتماعي را علم مي كنند گويي كه انگار بسيجي و آخوند جماعت عامل بي حجابي اينها بوده اند ،‌ بجاست كه خون انسان به جوش بياييد //كسي مشكلي با نظر فرهنگي دادن و ابراز عقيده كردن ندارد اما داد آدم از آنجايي در مي آيد كه عده اي با نردبان دفاع از انقلاب و امام و شهدا به قدرت رسيده اند اما امروز بجاي احياي و اصلاح گفتمان اصيل انقلاب به دنبال نق نق كردن و غرغر كردن بدون ارائه راهكار شده اند

  میثم رمضانعلی: این‌که یک مطلبی در یک نشریه‌ای مشکل دارد و قابل نقد است و یا حتا اصلا صاحب‌ش باید اعدام بشود، با این‌که کلیت و ماهیت یک نشریه را زیر سوال ببریم و جوری تصویرسازی کنیم که انگار نود درصد مطالب‌ش چرت و پرت و ضداسلام است، خیلی فاصله دارد. وقتی هزینه‌ی حرف زدن و اظهار نظر را این‌قدر بالا ببریم این می‌شود که دو روز دیگر که بخواهی با استادی و شخصی و صاحب‌نظری مصاحبه کنی، به همین راحتی نظرش را نمی‌گوید و خودش را خلاص می‌کند از تبعات آزاداندیشی؛ به همین سهولت و به همین صورتی که می‌گویم. همه هم می‌دانند که گیر به خاتون نه به خاطرمحتوا که به خاطر فشار بر تیم جریان انحرافی‌ست. عینهو ان صحنه‌ی مختار که مسلم بن عقیل می‌توانست ابن زیاد را بکشد و به خاطر جوان‌مردی و انصاف نکشت، باید با این مقوله‌ها هم همین‌طوربرخورد کرد. این‌جا با بی‌انصافی برخورد می‌کنند

 4. سلام و درود
  مرحبا
  درد از زبان ما گفتی
  راه اندازی شانتاژ رسانه ای آنهم به فاصله ۲ یا ۳ ساعت پس از انتشار این ویژه نامه و تیتر یک شدن خبر آن تا قبل از ظهر در فارس نیوز! نشان از وجود یک اتاق فکر شکیل با اهداف مشخص میباشد.
  خدا عاقبتشون و عاقبتمون بخیر کند
  یاعلی

 5. منم سلام گفت:

  سلام
  طاعات و عباداتتون مورد قبول حق
  میلاد کریم اهل بیت علیه السلام نیز بر شما مبارک باشد
  از امروز سلام ها وارد فاز جدیدی شدند
  یا علی

 6. خاتون1 گفت:

  آیت الله حائری شیرازی دروغ نسبت داده شده به ایشان توسط نسیم آنلاین را تکذیب کرده و مطالب منتشره در خاتون را تأیید نموده و تکمله ای نیز بر آن افزوده اند که می توانید در سایت نشریه خاتون ببینید

 7. خدا خیرت بده…
  چه عجب یکی پیدا شد آرام باشد . . .
  مستدام باشی داداش

 8. کوخ نشین گفت:

  برای ثبت در تاریخ.( از حرفهای علی مطهری در گفتگو با فارس تا ویژه نامه خاتون).

 9. سطلیات گفت:

  با یادداشتی درباره خاتون منتظر کلیک رنجه شما هستم

 10. سید گفت:

  جناب بلاگر:
  شما یا خوابی یا خودرا به خواب زدی.
  اگر خوابی بذار بیدارت کنم.
  درمورد واکنش امام جمعه مشهد ویا آیت الله مکارم چه میگی؟ آیا این بزرگوارا سیاسی کاری کردن که واکنش نشون دادن.
  کارو به اهلش بسپار. شما بااین تحلیلتون شدی آینه جریان انحرافی.
  اگر هم خودرابه خواب زدی که نتیجه معلومه.
  امان ازین همه غفلت.
  بیشترین ضربه رو خودی های نادان به اسلام زدند.
  به روایت زیر دقت کن وازخدا بخواه که جزء گروه اول نباشی.
  در روایتی از قول امام صادق (علیه‌السلام) آمده است:
  «إذا خرج القائم خرج من هذا الأمر من کان یری أنــّه من أهله، و دخل فیه شبه عبدة الشّمس و القمر.» [الغیبة للنعمانیّ: ۳۱۷ / ۱]

  «زمانی که قائم قیام کند، کسانی که گمان می‌شود از خاندان او هستند، از صف آن حضرت خارج می‌شوند و کسانی که به خورشید و ماه پرست می‌مانند، به صف او در می‌آیند.»

  ببخشید از صراحت در ارائه دیدگاهم.
  یاعلی

  میثم رمضانعلی: ملاک بنده و فکر می‌کنم خیلی‌ها در این دنیا، اظهارات اشخاص دیگه، چه مرجع تقلید و چه به زعم شما کارشناسان امر نیست. عقل، این موهبت الهی که به هر کسی داده نشده است و یا اگر داده شده است از کاربرد آن بی‌اطلاع هستند، در کنار وحی، بهترین روش برای تشخیص مسیر است. امیدوارم شما هم بتونید روزی ازش استفاده کنید و از این غفلتی که درش گیر کردی بیرون بیایی. بنده هم با شما هم‌سخن هستم که ما همیشه ضربه رو از خودی‌های نادان خوردیم. امیدوارم شما بیدار بشید و بیش‌تر از این ضربه نزنید.
  سعی کن همیشه استدلال کنی برای حرفی که می‌خواهی بزنی به جای این همه داد و بی‌داد و جلز و ولز و البته یاد بگیری که خودت رجوع کنی و کسب اخبار کنی و تحلیل داشته باشی.
  از این روایت‌ها و بدتر از این‌ها هم اگر خواستی، در مورد علمای آخرالزمان برات می‌آرم که این‌قدر پشت‌ت رو به‌شون محکم نکنی؛ که البت بعید می‌دونم در این فضاها تنفس کرده باشی. بنده هم این بزرگ‌واران رو می‌شناسم و البت حجت نیست برام حرف‌شون و خدا ازم نمی‌پذیره که به صرف اظهار نظر این‌ها، در مورد چیزی نتیجه‌گیری کنم که عقل، راه درست‌تری‌ست از این اعتمادهای پوسیده به طناب دیگران.
  توی این شب‌های عزیز دعا کن برای همه و برای خودت که این نادانی‌های این روزها خیلی به ماها داره ضربه می‌زنه.

  ببخشید از صراحت در ارائه دیدگاهم.
  یاعلی

 11. سید گفت:

  جناب بلاگر:
  شما یا خوابی یا خودرا به خواب زدی.
  اگر خوابی بذار بیدارت کنم.
  درمورد واکنش امام جمعه مشهد ویا آیت الله مکارم چه میگی؟ آیا این بزرگوارا سیاسی کاری کردن که واکنش نشون دادن.
  کارو به اهلش بسپار. شما بااین تحلیلتون شدی آینه جریان انحرافی.
  اگر هم خودرابه خواب زدی که نتیجه معلومه.
  امان ازین همه غفلت.
  بیشترین ضربه رو خودی های نادان به اسلام زدند.
  به روایت زیر دقت کن وازخدا بخواه که جزء گروه اول نباشی.
  در روایتی از قول امام صادق (علیه‌السلام) آمده است:
  «إذا خرج القائم خرج من هذا الأمر من کان یری أنــّه من أهله، و دخل فیه شبه عبدة الشّمس و القمر.» [الغیبة للنعمانیّ: ۳۱۷ / ۱]

  «زمانی که قائم قیام کند، کسانی که گمان می‌شود از خاندان او هستند، از صف آن حضرت خارج می‌شوند و کسانی که به خورشید و ماه پرست می‌مانند، به صف او در می‌آیند.»

  ببخشید از صراحت در ارائه دیدگاهم.
  یاعلی. التماس دعا

 12. سید گفت:

  برادر عزیز:
  مسائل دینی رو باید به اهلش مراجعه کرد.
  شما درمسائل مندسی وپزشکی و… هم عقلتو به کار میندازی؟
  پس حالا که عقل وجود دارد چه نیازی به متخصصین داریم؟
  چه نیازی به پیغمبر داریم؟
  اصلا عقل انسانها پذیرش هرچیزی رو دارن که بخوان درموردش تحلیل کنن؟/
  مشکل ما آدما همینه که زیادی رو عقل خودمون حساب باز میکنیم.
  هرچه عقل بدان حکم کند شرع هم بدان حکم کند وهرچه شرع بدان حکم کند عقل هم بدان حکم کند.
  مراجع ما که متخصصین دردین اند امام وآقای غایب مافرمودن که درزمان غیبت به این بزرگوارها رجوع کنید, این بزرگوارا واکنش نشون دادن وعقل من میگوید که بیراهه نروم وبه سطحئ فکری خودم اکتفانکنم. عقل سالم حکم میکند که در هر مسئله ای به متخصصش مراجعه کنم. ومتخصص دین جز مراجع بزرگوار هرکس ادعا کند به یقین دروغ گفته است.
  والله خیرالحاکمین.
  جدا اگر احساس کردید که در نظرم بی ادب یبه شما صورت گرفته.پوزش میخواهم.
  امیدوارم خداوندازسرتقصیرات ما درگذرد.

  میثم رمضانعلی: شما یک دور دیگه متن رو بخونین ببینین عرض بنده چی بوده. ببینین من اصلا قضاوتی کردم در مورد این‌که فلان مطلب نشریه ضددینی‌ هست یا نیست؟ بنده دارم در مورد غرغرهای رسانه‌ها می‌گم. لازم نیست که کل مطلب رو این‌جا کپی پیست کنم؟ نوشتم جار و جنجال راه انداختند. جوری فضا رو نشون دادن که انگار ما با یه نشریه‌ی سکسی مواجهیم! ما هم خب یه حداقلی سواد داریم و می‌تونیم تشخیص بدیم یه متن داره چی می‌گه. زبون خارجی که حرف نزده. حرف تخصصی هم که نزده. در مورد موضوعاتی صحبت کرده که اتفاقا در مطالعات بنده بوده و نبود هم خیلی مسئله‌ی سختی نبوده. شما یه دور خبرها و مطلب‌هایی که در مورد این نشریه از اولین ساعت‌های انتشار رو بخون. بعد برو نشریه رو ببین. ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا !؟

 13. سید گفت:

  برادر عزیز:
  مسائل دینی رو باید به اهلش مراجعه کرد.
  شما درمسائل مندسی وپزشکی و… هم عقلتو به کار میندازی؟
  پس حالا که عقل وجود دارد چه نیازی به متخصصین داریم؟
  چه نیازی به پیغمبر داریم؟
  اصلا عقل انسانها پذیرش هرچیزی رو دارن که بخوان درموردش تحلیل کنن؟/
  مشکل ما آدما همینه که زیادی رو عقل خودمون حساب باز میکنیم.
  هرچه عقل بدان حکم کند شرع هم بدان حکم کند وهرچه شرع بدان حکم کند عقل هم بدان حکم کند.
  مراجع ما که متخصصین دردین اند امام وآقای غایب مافرمودن که درزمان غیبت به این بزرگوارها رجوع کنید, این بزرگوارا واکنش نشون دادن وعقل من میگوید که بیراهه نروم وبه سطح فکری خودم اکتفانکنم. عقل سالم حکم میکند که در هر مسئله ای به متخصصش مراجعه کنم. ومتخصص دین جز مراجع بزرگوار هرکس ادعا کند به یقین دروغ گفته است.قطعا اینجور تحلیل های آبکی فقط دل دشمن اسلام را خوشحال میکند.همانطور که واکنش جریان انحرافی به نقدرهای وارده بر خاتون هم دقیقا حرفای شما بود.
  والله خیرالحاکمین.
  جدا اگر احساس کردید که در نظرم بی ادبی ای به شما صورت گرفته.پوزش میخواهم.
  امیدوارم خداوندازسرتقصیرات ما درگذرد.

 14. سید گفت:

  برادر عزیز:
  مسائل دینی رو باید به اهلش مراجعه کرد.
  شما درمسائل مندسی وپزشکی و… هم عقلتو به کار میندازی؟
  پس حالا که عقل وجود دارد چه نیازی به متخصصین داریم؟
  چه نیازی به پیغمبر داریم؟
  اصلا عقل انسانها پذیرش هرچیزی رو دارن که بخوان درموردش تحلیل کنن؟/
  مشکل ما آدما همینه که زیادی رو عقل خودمون حساب باز میکنیم.
  هرچه عقل بدان حکم کند شرع هم بدان حکم کند وهرچه شرع بدان حکم کند عقل هم بدان حکم کند.
  مراجع ما که متخصصین دردین اند امام وآقای غایب مافرمودن که درزمان غیبت به این بزرگوارها رجوع کنید, این بزرگوارا واکنش نشون دادن وعقل من میگوید که بیراهه نروم وبه سطح فکری خودم اکتفانکنم. عقل سالم حکم میکند که در هر مسئله ای به متخصصش مراجعه کنم. ومتخصص دین جز مراجع بزرگوار هرکس ادعا کند به یقین دروغ گفته است.قطعا اینجور تحلیل های آبکی فقط دل دشمن اسلام را خوشحال میکند.همانطور که واکنش جریان انحرافی به نقدهای وارده بر خاتون هم دقیقا حرفای شما بود.
  والله خیرالحاکمین.
  جدا اگر احساس کردید که در نظرم بی ادبی ای به شما صورت گرفته.پوزش میخواهم.
  امیدوارم خداوندازسرتقصیرات ما درگذرد.

 15. سید گفت:

  ممنون از جوابی که دادین
  جواب آخریتون واقعا عاقلانه بود ومن پذیرفتم.
  ازشما التماس دعا دارم البته نه برای خودم بلکه برای فرج مولا. کا اگر اوبیاد منم مشکلی نخواهم داشت.

 16. واقعا آدم شوکه میشود از این حجم حمله! به یکباره همه یک حرف میزنند و تنها ۲-۳ جمله را هی بلغور میکنند و می چرخانند و فحش میدهند!
  واقعا کسی هنوز خونده این ویژ نامه رو و یک وزن کشی کرده مطالبش رو که بتونه بگه رویکرد این نشریه چی بوده و خروجی اش چی؟!!
  این عین دعوای جمعه ی مایلی کهن و فتح ا… زاده است که لجبازانه میگفتند تو تو تو تو !! لجبازی های کودکانه و ایرادگیری هایی که در نهایت هم به ضرر خودشان تمام میشود.

 17. اگر براي دكتر احمدي نژاد ، كابينه خط قرمز است ، براي ما حجاب _خاصه چادر _ خط قرمز بوده زيرا ميراث مادرمان ، حضرت زهراي مرضيه است و ياد آور كوچه هاي مدينه و زخم پنهان شيعه است . با مطلبي با عنوان “سرنوشت خليفه سوم(عثمان )در انتظار مشايي ” به روز هستم .
  ((وبلاگ سربازان خودسر امام زمان ))

  میثم رمضانعلی: کامنت خوبی داشتین؛ اما ربطی به مطلب نداشت. موفق باشید

 18. احمد گفت:

  سلام علیکم!
  متاسفم.
  برای جمهوری اسلامی.
  برای شیعه.
  برای کسانی که می خواهند مسلمان یا شیعه بشوند.
  به خدا قسم لیبرالها هم اینچنین سیاسی کاری نمی کنند.
  همین کامنت بالایی رو ببین. صدور حکم قتل!
  بله! شیعه ی وهابی هم داریم!
  فکر می کنند با کشتن به بهشت می روند!
  ((خاک بر سر)) سیاسیونی که کارشان تربیت وهابی شده! خاک!

 19. سجاد رحمانی گفت:

  سلام
  تیتر مطلب کلهر را که دیدم فهمیدم جنجال های درست بوده.
  چینش مطالب، عکس ها و محتویات و بسیاری از نشانه ها حاکی از اعتقاد فرهنگی دوستان دیروز است.
  تحلیل زیاد است اما آنقدر گفتیم مالک اشتر علی که هم خودمان باورمان شد هم جناب رییس.
  تا تلخی اشتباهمان را نپذیریم حقیقت را آنطور که باید نمی بینیم.
  بلاگرهایی که برای آب پاشی شهرداری زمین و زمان را به هم بافتند اما چه را حت از بدیهیات می گذرند.
  فرض کن این ویژه نامه را زهرا رهنورد درآورده بود
  آنموقع چه می نوشتیم؟
  ولش کن بابا
  خودت چطوری؟

  میثم رمضانعلی: چه زهرا رهنورد، چه محمود احمدی‌نژاد، چه زاکانی، چه اصلا خود رهبری این ویژه‌نامه را در می آورد، این حرکت رسانه‌ای که یه ضدتبلیغ خوب برای تبلیغ ِ خاتون بود، اشتباه بود و همین متن باید نوشته می‌شد؛ این نشریه رو هم وقتی مقایسه کنی با این همه مطلب چرتی که هر روز منتشر می‌شه، ‌می‌بینی که هم‌چینی هم که این رو بهانه کردن برای موج‌سازی، مطلب عجیب و غریبی نداره. ربط این حرف رو هم به این مطلب‌م متوجه نشدم: بلاگرهایی که برای آب پاشی شهرداری زمین و زمان را به هم بافتند اما چه راحت از بدیهیات می گذرند؛

 20. خاتون1 گفت:

  متن کامل مصاحبه خاتون۱ با حجت الاسلام سیداحمد خاتمی منتشر شد

 21. دست قدرت خداوند بالاي تمامي دست ها است ، با هزينه بي حدو حصر بودجه براي كسب راي مردم تنها اقدامات گذشته خود را از بين مي بريم ، بن مطلبي با عنوان ” طبقه هفتم شهرداري يا ستاد انتخاباتي قاليباف ” به روز هستم .
  ((وبلاگ سربازان خودسر امام زمان ))

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: