هشتاد و هشت که همین هم‌محله‌های جدید و هم‌محله‌های قدیمی ما برای پاسداشت همین جمهوریتی که حافظ اسلامیت نظام نیز است، و برای حفاظت از رأی همین مردم میدان‌ها و خیابان‌های اصلی شهر را محافظت می‌کردند، این نان به نرخ روزخورها کجا بودند؟

وقتی رفقای بچه بسیجی خاکی‌پوش ما توی میدان هروی، با قمه‌های اراذل و اوباشی که همین سبزها بهانه به دست‌شان داده بودند برای آشوب، تکه پاره شدند و ماه‌ها در بیمارستان و خانه بستری بودند، همین‌هایی که حالا نامزدشان رأی آورده است و برای همین هیچ شبهه‌ای به انتخابات وارد نمی‌دانند، کجا بودند؟ همین‌هایی که تا همین چند هفته‌ی پیش می‌گفتند که بناست از لپ لپ نظام، سعید جلیلی بیرون بیاید. همین‌هایی که اگر همین مردم به سعید جلیلی، قالیباف و یا حتی همین غرضی رأی می‌دادند و اول‌ش می‌کردند حتی با ۷۵ درصد ِ آراء، مردم و جمهوریت و نظام رأی‌گیری و همه و همه را با باران ِ غرغرها و تحلیل‌های به هر بهانه‌ای منکوب می‌کردند. بعد هم کسی منبر می‌رفت که مردم دهاتی‌اند و یا دیگری از مردم حرف زدن و بر منطق پابرهنه‌ها استدلال کردن را ناسیونالیسم روستایی می‌خواند.

من دوستان بسیاری دارم که روزهای هشتاد و هشت‌شان سرخ بود به مدد قمه‌ها و دشنه‌های کسانی که اجاره شده بودند برای آشوب توسط آن اسم‌ش را نبر. من دوستان بسیاری دارم که همان هشتاد و هشت به خاطر توهم ِ آقای لجباز و به خاطر اشتباهات مسخره‌ی رسانه‌های بصیرت‌پراکن، آش و لاش شدند. بیمارستان پاک‌نژاد احتمالا خاطره‌های زیاد و خاطره‌های خیلی خیلی زیادی دارد از این بچه‌ها. همین‌هایی که همین روزها هم خوش‌حال‌اند از خوش‌حالی مردم‌شان و خوش‌حال‌اند که قدم‌های نظام برای تثیبت مردم‌سالاری دینی در این مرز و بوم روز به روز استوارتر پیش می‌رود.

خون دل خورده‌اند بسیاری برای همین‌که روزی کسی جایی :.۷٫ه بهانه‌هایی نتواند خط بکشد روی صورت مردمی که دوست داشتند یک روز به هاشمی رای بدهند و روزی دیگر به خاتمی و روزی دیگر به احمدی‌‌نژاد و حالا به شیخ حسن روحانی. تا کسی هیچ روزی نتواند مردم و رأی‌شان را زیر سوال ببرد با همراهی اسکناس‌های فلانی و به وسیله‌ی بي‌غیرتی آن‌که برای احقاق حق ایرانی، پناه گرفته است پشت ِ روباه ِ پیری که جز بر ایرانی نبوده است و نخواهد بود.

من همین مردمی را دوست دارم که روزی به بنی‌صدر، روزی به رجایی، روزی به خامنه‌ای، روزی به هاشمی و خاتمی و احمدی‌نژاد رای دادند و امروز نیز به شیخ حسن روحانی. روزی هم‌رأی ما و روزی دیگر نه. و روزی که هم‌رأی نبودیم نیز ننربازی در نمی‌آوریم مثل مثلا سبزهای هنوز در هشتاد و هشت مانده.

ـ برای همه‌ی پاس‌داران ِ آراء مردم ایران اسلامی که مدیون‌شان هستیم

میثم رمضانعلی  |  ۲۹ خرداد ۱۳۹۲  |  سیاست  |   9 نظر


 1. ندا آقا سلطان گفت:

  اگر شما دو نفر را میشناسی که به جرم باتوم زدن بر سر مردم معترض ادب شده اند، من دهها نفر را میشناسم که تنها به خاطر یک سوال، که رای من چه شد، الان زیر خروارها خاک خفته اند. این بسیجیان به گفته شما مظلوم همانهایی نبودند که روز عاشورا با ماشین از روی آن زن مسن عبور کردند، یا همانهایی نبودند که روی دیوار پایگاه بسیج در آزادی، به روی مردم گلوله شلیک کردند و هفت نفر، از جمله کیانوش آسا رو شهید کردند؟ همانهایی نبودند که ندا و سهراب و مختاری و … را به خون در غلطاندند؟ یا احیانا همانهایی نبودند که ستار بهشتی را در بازداشتگاه به مرگ طبیعی کشتاندند؟ این حب مال و مقام و جاه با شما چه کرده که زندگی خود را روی خون هموطنانتان بنا نهادید. ولی یادتان باشد. خون انسان بی گناه، بی جواب نخواهد ماند و دامن آلوده تان را خواهد گرفت. منتظر باشید.

 2. مجید گفت:

  وقتی ناظر و مجری از یک جناحند و شخص منتخب از جناح دیگر چه شبهه ای میتوان وارد کرد؟
  شبهه وقتی به وجود می اید که ناظر و مجری و صدا و سیما و سپاه و بسیج و رهبری و . . . پشت یک نفر از جناح خودشان قرار میگیرند و آن فرد پیروز میشود و آفتاب طلوع نکرده رهبری پیام تبریک میفرستد و پیامکها شب انتخابات قطع میشود و تعداد زیادی از فعالین جناح مقابل روز انتخابات دستگیر میشوند و…

 3. ساحل گفت:

  بسيار عالي.

  خون دل خوردند…

 4. رضا گفت:

  منم مي گم ولی یادتان باشد. خون انسان بی گناه، بی جواب نخواهد ماند و دامن آلوده تان را خواهد گرفت. منتظر باشید.
  وقتي هنوز نتيجه آرا معلوم نشده ستاد يک کانديدا رو با گاز اشک آور فتح مي کردين مظلوم بودين؟!
  وقتي حکم بازداشت کسانيکه بي گناه تو زندان هنوز اسيرن رو قبل از انتخابات مي نوشتين هم مظلوم بودين؟
  وقتي به هم شهري و هم وطنتون لقب خس و خاشاک هم دادين مظلوم بودين؟
  وقتي به راه پيمايي سکوت مردم با چوب و چماق و گلوله حمله کردين و خون ريختين هم مظلوم بودين؟
  اونهايي که روي پل کالج به مردم گلوله شليک کردن و عکسشون هست هم مظلوم بودن و داشتن از خودشون دفاع مي کردن؟‌
  وقتي با ميلگرد سر زن و بچه مردم رو مي شکوندين هم مظلوم بودين؟!
  اين رو خودم از نزديک ديدم که اين دوستان مظلوم شما جايي که نيروهاي ضد شورش با باتوم پلاستيکي کمر به پايين مردم رو مي زدن با ميلگرد سر يک خانم ۴۵ ساله رو له کردن. خجالت هم خوب چيزيه.
  راستش ما هنوز نمردين که شروع به تحريف تاريخ کردين و دارين يک صحراي کربلا درست مي کنين و کلي مظلوم هم اين وسط دارين درست مي کنين.
  يه تجديد نظر اساسي بکنين.
  شايد که مورد عفو مردم و خداي مردم قرار بگيرين.
  شايد.

 5. امیر گفت:

  سلام برادر جان بنده حتی راضی نیستم خاری بر پای انسانی برود.اما به نظر می رسد به جای پاسخگویی به شبهات مطرح شده در نوشته میرحسین و کروبی….به عرصه احساسات و حماسه سرایی پناه برده اید. سعی کنید به صورت مصداقی شبهات مطرح شده را پاسخی بدهید فرافکنی می کنید از نظر فقهی هم حکومت باید ثابت کند امانتدار بوده شما که باید بلد باشید این جور مساءل را.البینه مع المدعی.خاطرتان هست ساعت یازده نشده شهرک محلاتی چه جشنی برای مموتی برقرار شد صبح صادق دوشنبه قبل از انتخابات را هم تورقی بفرمایید.ما در ۸۸ نماندیم آمدیم رای دادیم و صندوق ها را تسخیر کردیم.شما متاسفانه در تحلیل هایتان سوریه مصر ترکیه و نارضایتی و گرانی و تنفری که از احمدی نژاد وجود دارد و خودش را هم در سفرهای تبلیغاتی امسال نشان داد در نظر نمی گیرید زمانه عوض شد رفیق

 6. مهتاب گفت:

  امير ، رضا، مجيد ،، خداييش بيني و بين اللهي اگه غير از روحاني كس ديگه اي انتخاب ميشد باز همين حرفاي بالا رو ميزديد يا همون حرفاي ۸۸ رو ؟؟ نه خداييش !!

  اينم بگم اگه قرار باشه چرت و پرت بگيم و بهونه تراشي كنيم الان هم خيلي از اين دست حرفا ميشه زد :

  رييس مصلحت نظام صاف و پوست كنده اومد گفت من از روحاني حمايت مي كنم بعدش كه راي اورد گفت دموكراتيك ترين انتخابات بوده !!!! به اين هم نيست كه بگيم ايندفعه دولت تو انتخابات كانديد نداشته ، اگه سيستم انتخاباتي ما به اين هرتكي پرتكي باشه كه سالهاي ۷۲ و ۸۰ و ۸۸ هر سه انتخابات كانديد دولت هم داشته و هم برنده بوده كه پس بايد سيستم عوض بشه .

  قبول كنيد كه سال ۸۸ بازنده ها جنبه پذيرش بازنده بودن رو نداشتن بقيه حرفا فقط بهانه است . متاسفانه تاوان اون بي جنبگي رو هم كل ملت دادن . 🙁

 7. j گفت:

  اتفاقا از این بهتر نمیشد ثابت شود تقلب کردید.

  جامعه ای عقب مانده و جداافتاده از بقیه دنیا درست کرده اید که در آن برای آزادی، زنان، همجنس گرایان، بی دینان ، و هرگونه مخالفتی کوچکترین مجالی نیست. نه روزنامه آزادی هست و نه شبکه تلویزیونی آزادی. کل اینترنت را هم فیلتر کرده اید و خود می گویید و خود می خندید. مردم معمولی -جنبش سبزرا کاری ندارم – زدید و کشتید و تجاوز کردید و دستگیر کردید و زندان انداختید و میکنید. احمق متوهمی را ۸ سال به پشتوانه تقلید کورکورانه از شاهنشاه *بصیرتان* به جان مردم انداختید. یکی از صلح طلب ترین کشورهای دنیا را سمبل بدنامی و جنگ طلبی کردید. متفکران را فراری دادید و کشتید. همه را نجس خواندید و دستتان را آب کر کشیدید که نکند نجس شوید. نه الان، از اول همین بوده.

  حالا در هنگامه ای که اقتصاد *مقاومتی* تان در حال نابودی است و از ترس سرنگونی و تهدیدی که اسراییل (لنگه دوم شما، خرمذهبی و نژاد پرست و آدم کش) در سازمان ملل برایتان پیش کشید ، برای کم نیاوردن جلوی مردم ، روند غنی سازی تان را کند کرده اید که هشت هفته دیگری که به خط قرمز اسراییل مانده یک کم دیگر *کش* پیدا کند.

  حالا از ترس سرنگونی مجبور شده اید روزنه کوچکی را برای انتخاب آدمی کمتر متوهم باز کنید و در انتخابات تقلب نکنید. نتیجه اش هم این است که رای واقعی اصولگرایان معلوم شده . اتفاقا ثابت شد که دفعه قبل تقلب کرده اید. اگر تقلب نکرده اید پس باید قبول کنید که معجزه بصیرتتان، آن نابفه همه کاره همه فن حریف که تجسم *بچه حزب اللهی* بوده و هست باعث شد در ۸ سال از یک نیروی قابل توجه جامعه به یک اقلیت حزبی کوچک تبدیل شوید. نازه ، در نظر بگیرید که پشت کسانی که خیر خواهانه رای دادند یک گروه دومی هم هست که رای ندادند. و ما که رای داده ایم انهارا هم درک میکنیم. (به غیر از آنهایی که کلا در توهمات سلطنت و غیره هستند.)

  سوای همه اینها چقدر رو دارید که با این اینترنت فیلتر شده هل من مبارز هم میطلبید. اگر متفکران و روشنفکران مملکت را چنین محدود نکرده بودید جواب های دندان شکنی می گرفتید که شاید به شما هم ثابت می کرد *پادشاه لخت است*. من اگر جای شما بودم و ادعای معرفت ام میشد به احترام اینکه دیگران از این آزادی بیان محروم هستند تا روزی که فیلترینگ اینترنت برداشته نمیشد چیزی نمی نوشتم. شما حتی در جنگ اندیشه ها هم شجاعت یک رزم برابر را ندارید.

  همان مصداق خود گویی و خود خندی هستید.

  مطالعه سایت شما خیلی جالب است. همیشه در عجب بودم چطور آلمان کشوری فاشیستی شد و چطور یک عده توانستند با توهم انگلیس ستیزی و یهودی ستیزی و نجس بودن دیگران یک کشور پیشرفته را به ورطه نابودی بکشانند . شما و محمود احمدی نژاد به من نشان دادید چطور فاشیسم متولد می شود و خود را توجیه می کند.

 8. j گفت:

  آخ چقدر مظلومید شما.

  یک مشت اراذل و اوباش حقوق بگیر حکومت پول گرفتند مردم را بکشند.
  چون خیلی لطف داشتند، مجانی شکنجه شان هم کردند تا پیش آقا خودشیرینی کنند.

  وقتی قیافه هایتان را با آن ریش های شبانه تراشیده و سبیل ها و کلاه خود های گشاد و چماق های تازه خراطی شده در خیابان انقلاب می دیدیم که بنا به دستور العمل مرتب با هم شوخی می کردید و می خندیدید و مردم را تحقیر میکردید، با خودم فکر میکردم چقدر جالب است که همیشه حکومت ها این چماق به دست ها را در آب نمک دارند، از ۲۸ مرداد تا حالا، و همه شکل هم. انگاری که لعنتی ماشین جوجه کشی است. همه انکادر، عین هم.

  انقدر خالی بستید راجع به مظلومیت چند سال پیشتان در محرم و عاشورا و غیره، مردم به داستان مظلومیت امام حسین هم شک برشان داشت.

  وقاحت هم حدی داره.

  مذهبیون در اروپا هم همین زیاده روی ها را کردند که آخرش کار به اینجا رسید که اروپایی ها اخر سر کلیسا ها را طویله اسب هایشان کردند.

 9. خورشید گفت:

  سلام.آقای رمضانعلی گرامی
  سوالی برای من مطرحه … آیا اگر پرزیدنت احمدی نژاد مجددا می تونست کاندید بشه شما به ایشون رای می دادید؟ فردی که با بصیرت انتخاب شد امممما عناد و دهن کجی به ملت و رهبری رو خیلی زود به عنوان تشکر تقدیم طرفدارانش کرد. من خیلی از کسانی رو می شناسم که به او رای دادند چون نظر آقا با او بود .در سال ۸۸ چشم و گوش بسته حمایت می کرد ند و در ۹۰ یعنی فقط ۲ سال بعد دراحت ناسزا می گفتن. خیلی راحت. و این خیلی بد و نگران کننده است.آقای میثم رییس جمهوری افشاگر که با این هزینه اومد ارزش داشت یا نه؟
  واما تقلب و …. اگر روندشمارش آرا و زمان اعلام نتیجه و خیلی دیگه از فاکتور ها رو در ۸۸ و ۹۲ کنار بذاری شاید کمی شک کنی.ای کاش همون سال کمی و فقط کمی شک می شد تا تو این۴ سال نمایش های مضحک و کشور سوز نمی دیدیم.باور کن اگر کمی شک میشد و بازبینی می شد برای جلب اعتماد مردم عواقب غیر قابل جبران رو متحمل نمی شدیم.اعتماد خیلی مهمه.با سپاس

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: