مجلس استیضاح وزیر کار ـ یا زورآزمایی نمایندگان مجلس در پی مصوبه‌نماها و قانون‌نماهای هول‌هولکی برای کنترل دولت، که مجلس را از شأن اصیل‌ش دور کرده بود، و زورآزمایی دولت با مجلس، یا حتی بخوانید با لاریجانی ـ تهوع‌آور و پایان بسیاری از امیدها به حل مشکلات مردم بود. که هر چه در این مدت، مولای ما، خامنه‌ای، گاه به اشارت و گاه به صراحت بر دوری از اختلاف‌ها و دوری از نمایش زورآزمایی در صحنه‌ی عمومی تاکید کرد، گوش‌ها کر و دست‌ها باز برای بازی‌های کودکانه بود. مجلسی که شأن در رأس بودن را رعایت نکرده و نمی‌کند و دولتی که ادعای انحراف را به موقع توضیح نداد و همه را جمع کرد تا یک‌باره آن را بر سر همه خراب کند، ام‌روز صحنه‌ی مجلس را مایه‌ای قرار داد تا مردم بدانند، چه کسانی و با چه روحیه‌هایی کارها را در دست دارند و بدانند که تا خود، هوشمندانه وارد بازی نشوند، از این دولت و مجلس، نباید انتظاری جز همین بازی‌های کودکانه داشت.
مجلس و به تاکید برخی در مجلس و دولت و به تاکید برخی در دولت، به کشور خیانت کردند. که مولای ما گفته بود که «از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار بگیرد قطعا به کشور خیانت کرده است» اما اگر چه اتفاق تلخ، اما شفاف شدن به حتم چندی بعد، باعث خواهد شد که مردم به ایشان رو ندهند و در برابرشان نجابت پیشه نکنند.
مهم‌تر از این‌ها اما دیگرانی نیز هستند. انحراف‌یاب‌ها، با تمسک به توجیه ِ بولتنی و پرونده‌سازها برای کسانی که به شخص خاصی گفته‌اند زیر چشم‌ش ابرو است، فضای کشور را به سوی عصبانیت پیش می‌برند نیز بانیان این آبروی‌ریزی هستند و تدارک کنندگان آشوب و آشفتگی. آن نماینده‌ی مجلسی هم که موقع اعلام نتیجه‌ی استیضاح لبخند بر لب داشت و خوشحال و بشاش، ایضا. آن شخصی هم که هر روز از جیب پشت‌ش، نیوز در می‌آورد و فکر می‌کند هشتاد و هشت برای این فتنه شد که او نیوز کم داشته است نیز ایضا. ایضا من و تویی که اعتماد زیادی به خرج می‌دهیم یا نمی‌خواهیم برای این انقلاب هزینه بدهیم.

میثم رمضانعلی  |  ۱۵ بهمن ۱۳۹۱  |  سیاست  |   13 نظر


 1. علیرضا گفت:

  در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن، نزاع آشکار رئیس مجلس و رئیس دولت، تعارض صریح با بیانات گهربار مقام عظمای ولایت در خراسان شمالی تلقی شده و خیانت روشن به کشور و مردم است. صرف نظر از تأثیر مخرب این امر در روحیه مردم و ایجاد دو دستگی بین اقشار مختلف آنهم در این مقطع حساس کنونی که نیازمند همدلی هر چه بیشتر هستیم، نگرانم که در لابلای این گفتگوها درد واقعی مردم یعنی نان شب فراموش شود. نفهمیدم که حضور یا عدم حضور آقای مرتضوی در این مسند آیا تأثیری بر حل مشکلات اقتصادی جامعه و یا حداقل بخشی از جامعه و طبقه بازنشستگان و افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی خواهد داشت یا خیر؟!
  اوصیکم و نفسی به تقوی الله

 2. قاسم گفت:

  خدا آخر و عاقبت هممونو ختم بخیر کنه

 3. سافیا گفت:

  سلام
  به نظر من هم اتفاقات دیروز مجلس بازی قدرتی بود که یک سر آن نمایندگان مجلس و سر دیگر آن احمدی نژاد بود و جالب اینکه همه شعار ولایتمداری سر می دهند،این وسط دلم برای آقا و انقلاب و مردمی می سوزد که زیر بار گرانی له می شوند. واقعا استیضاح وزیر در چند ماه پایانی یک دولت مهمتر است یا مشکلات معیشتی مردم و یا آقای احمدی نژاد نمی دانست با این کار چه بر سر انقلاب می آورد خدا همه را عاقبت بخیر کند

 4. ستاره گفت:

  عجب دهه زجری ست امسال ! دیگر هیچ بوی سوسن و یاسمنی نمی تواند این گند را بپوشاند :
  اولین اردوکشی خیابانی احمدی نژادی‌ها؛حامیان احمدی نژاد در مقابل قوه قضائیه تجمع کردند

 5. محمدحسین گفت:

  برادر عزیز!
  ۱- خون مسلمان محترم است بی توجهی به خون مسلمان به بهانه ی مصلحت چیزی است که نه رهبری می خواهند و نه مشروع است.
  ۲- وقتی دو نفر با هم دعوا می کنند دو قضاوت می توان داشت. اول اینکه با خلوص نیت حق را به حقدار واگذار کرد. دو اینکه برای حفظ محبوبیت و در اثر نفاق و بدون تامل برای هر دو حکمی مساوی صادر کرد.

 6. احمد گفت:

  استدلال شما و ايضا برخي سياسيون رو براي خائن خواندن مجلس( همپاي دولت) نمي پسندم. آيا شما گناه ايندو رو يكي ميدونين؟(به فرض كه اصلا گناهي براي مجلس متصور باشيم!) آغاز كننده تشنج چه كسي بود جز شخص رييس جمهور؟
  آيا وظيفه مجلس نظارت بر دولت نيست؟ آيا استيضاح حق مجلس نيست؟ تا كي بايد به بهانه مصلحت،‌چشم بر تخلفات دولت بست؟ قوه قضائيه كه مي بايست با تخلفات دولت برخورد كند،‌اهمال مي ورزد. حال چرا جلوي انجام وظيفه مجلس را بگيريم؟ در طي اين مدت چه ميزان در مقابل تخلفات دولت حركتي صورت گرفته؟(جز همان طرح دو سوال مجلس كه يكي از انها نافرجام ماند و ديگري همين برخورد رييس مجلس). بنده فكر مي كنم يكي از دلايل مشكلات كنوني و قانون گريزي هاي دولت وشخص رييس جمهور،‌همين سكوت منفعلانه و به ظاهر مصلحت آميز در برابر وي در طي اين ۸سال بوده است كه او را برعكس گستاخ تر كرده است!
  سكوت و عدم برخورد با دولت،‌بمثابه عدم برخورد با فرزند ناخلف و جسور يك خانواده است كه هرچه بيشتر به وي مهلت و خوشرويي نشان ميدهي،‌بيشتر جري ميشود. اگر نسبت به تخلفات احمدي نژاد در مناظرات سال ۸۸ و ساير قانون گريزي هاي وي رسيدگي مي شد،‌اكنون به اين نقطه نمي رسيديم!
  خوب شد كه يكبار يك رييس جمهور دراين كشور عدم كفايت را اخذ نموده(بني صدر) تا براي دوره هاي بعد تابو نشود! آنهم در اوايل انقلاب و آن شرايط بسيار حساس و ناپايدار!
  در مقابل تخلفات بعدي رييس جمهور و تشنج آفرينيهاي احتمالي وي تا سال آينده چه ، نظام چه تدبيري دارد؟‌آيا اگر رييس مجلس آنگونه پاسخ احمدي نژاد را نمي داد،‌مساله حلبود؟ ديگر ايشان مشكل آفريني نمي كردند؟ به يك چوب راندن مجلس و دولت دراين قضيه،‌انصاف و عدل نيست.
  اتفاقا پاسخ منطقي و كوبنده جناب لاريجاني بسيار به جا بود و به واقع دل بسياري از مردم را شاد كرد. بگذاريد براي يكبارهم كه شده،‌يك نفر دربرابر ياوه گويي هاي اين فرد پاسخي بدهد،‌شايد افاقه نمود(با سكوت و كوتاه آمدن كه افاقه نكرد.كرد؟)
  بركناري رييس جمهور متخلف،‌تنها راه چاره اين درد بود كه متاسفانه با فرصت سوزي انجام نشد. گرچه ماهي را هروقت از آب بگيريد تازه است..

 7. همراز شقایق گفت:

  سلام
  چه دسته بندی داره لینکها سرم گیج رفت
  برای خواندن دقیق متنها در فرصتی مناسب باید برگردم
  برای اینکه فونت ریزش اذیتم کرد.

 8. آی شلوغ - دانشجوی سیاسی دانشگاه تبریز گفت:

  با سلام
  مطلب جدید وب سایت آی شلوغ را با تیتر زیر بخوانید:
  ائتلاف۲+۱ و یک سوال از اصول گرایان

  http://ishlugh.blogfa.com/

 9. […] و فعالان فضای مجازی به دنبال مقصر حادثه می‌گردند. میثم رمضانعلی در پستی در وبلاگ هابیل علاوه بر اشاره به خیانت برخی […]

 10. محسن گفت:

  همسنگر عزیز

  سلام

  پایگاه خبری تحلیلی نصرنیوز nasrnews.com در جهت حمایت از اهداف و آرمانهای انسان محور انقلاب اسلامی و فعالیتهای ارزشمند دولت کریمه دکتر احمدی نژاد فعالیت خود را از سر گرفت از شما سروران گرامی انتظار داریم با انتشار لینک سایت فوق ما را یاری فرموده و حمایت نمایید.

  nasrnews.com

 11. sad گفت:

  یک تغییر معنی دار (استهجان گرافیکی در جایی که فکرش را نمی کردیم)
  http://sadegh313.blogfa.com/post/190/
  .
  .
  .

 12. حاج سالار گفت:

  ۱-حضرت آقا مثل بقیه ،دنبال مقصر نگشت و ریشه یابی کرد
  ۲- به جای سانسور مثل صدا وسیما خیلی شفاف و واضح تحلیل خودشون رو بیان کردن
  ۳-گفتن فعلا نصیحت می کنن یعنی اگه گوش ندین …
  ۴-…
  با جرعه ای از کلام دوست (تحلیل سخنان مهم رهبری در دیدار با مردم تبریز ) بروزم
  ======
  گروه فرهنگی دیدار
  http://jan-baz.ir

 13. صالح گفت:

  نشستن و نوشتن و تحلیل کردن و نقد کردن
  انهم در یک اتاق شیک
  انهم از پشت سیستم
  آنهم با یک من ریش و درجاتی به نام “حزب الله” ؛ “اررزشی” ، “سایبری” و….
  بسیار شیرین از بعد ظاهر و از منظر تفکر سید مرتضی و یاران مجاهد،
  سرگرمی و سرباز تکنوپول

  خطاب به فرد خواستی نبوده است!

  az57.blogfa

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: