خیلی دیده‌ام و خیلی شنیده‌ام و خیلی گاه با ادبیات انقلابی خواسته‌اند که وبلاگ‌نویس حزب‌اللهی ماله‌کشی کند. ماله‌کشی یعنی بخواهی اشتباهی را که بخشی از جمهوری مرتکب شده است و برای جمهوری و مردم و غیره هزینه داشته‌ است را توجیه کنی و رویش خط بکشی. مثلا با لال‌مانی گرفتن، مثلاتر با این‌که این اشتباه یک نفر بوده است و با این‌که هنوز جمهوری حرکت مثبتی برای حل آن نکرده است باز نباید به پای نظام گذاشته شود و قس علی هذا. ماله‌کشی یعنی «هر طور که شده» از نظام و کارهایش دفاع کنی. چه که مثلا دو هفته‌ی پیش پای درس استاد عزیزی نشسته بودیم[و اتفاقا حرف‌ش مبنای رفتاری بسیاری از رسانه‌های فلان است] و گفت که مثلا ماجرای مرگ ستار بهشتی و این‌ها را نباید بزرگ کرد که نظام ضربه می‌خورد و استدلال کردند که خود حضر امیر علیه السلام هم ماجرای شهادت فاطمه‌ی مرضیه سلام الله علیها را بزرگ نکردند به دلیل ضربه نخوردن نظام اسلامی و شاخ بود که از سر همکلاسی‌های ما در آمد.
تعبیر به این‌که در بسیاری از موارد به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ظلم می‌شود تعبیر درستی‌ست. همان‌که سال هشتاد و هشت خواستند برای مثلا برخورد با بی‌تدبیری‌هایی که هنوز داریم از آن‌ها ضربه می‌خوریم، انقلاب را ذبح کنند. این بحث دیگری‌ست و آدم این‌جور جاها باید خودش عاقل باشد.
هر چه من فکر نمی‌کنم احساس نیازی باشد به ماله‌کشی وبلاگ‌نویس‌ها. یعنی گاه آن‌قدر ماله‌کش وجود دارد که وبلاگ‌نویسی که در میانه‌ی این همه رسانه‌های گردن‌کلفت، پاپتی محسوب می‌شود دیگر ماله‌کشي‌اش نیاز نباشد! وقتی یک هفته این همه رسانه و مسئول و نماینده و غیره و غیره می‌توانند ساکت باشند در برابر اتفاقی و تلویزیون جمهوری ِ هشتاد و هشت تا مدت‌ها بگوید که خیابان و میدان انقلاب آرام است و تا یک هفته اجازه بدهند هر دهن‌دریده‌ای که شرافت قورت داده است و کاسه‌لیس اجنبی‌ست بیاید و از «مردم» و حقوق و مردم منبری برای بزرگ کردن خود بسازد، هر چه می‌خواهد بگوید، دیگر من ِ وبلاگ‌نویس ِ پاپتی نیازی نیست ماله‌کشی کنم.
یا وقتی فلان شخص می‌تواند همه‌ی اطلاعات شخصی و خصوصی مردم را از دیتابیس یک سایت بردارد و برای بزرگ شدن مجمعی که درست کرده است استفاده کند و آن‌قدر رو دارد که نه تنها معذرت‌خواهی نکند که تهدید کند و کسی هم نیست این آدم را خِرکش کند که از این غلط‌های اضافی نکند و خیلی‌ها که برای کامنت یک وبلاگ رگ غیرت ِ انقلابی ِ مسئولیتی‌شان می زند بیرون برای هم‌چون اتفاقی دم نمی‌زنند، چرا باید یک وبلاگ‌نویس پاپتی ماله‌کشی کند؟ توی این همه ماله‌کش، ماله‌کشی یک وبلاگ‌نویس دیگر چه اثری دارد!
از این خبرها نیست، از این خبرها هم نخواهد بود. جمهوری خودش باید عاقل باشد. این‌که می‌گویم نه این‌که عقلی در کار نیست که هست. بحث این است که اگر بحث خوش‌گلی برخی در نظام نباشد، اشتباه یک نفر و یک شخص و یک نهاد و الخ به پای نظام نوشته نمی‌شود. آدم زورش می‌گیرد وقتی یکی یک غلطی می‌کند در جمهوری و جمهوری فکر می‌کند باید لال‌مانی بگیرد که اشتباه فلان جا به حساب او نوشته نشود.. گویی که خودش هم باورش شده که اشتباه و غلط اضافی همان بخش، اشتباه خودش است. چنان لال‌مانی می‌گیرد و برخورد نمی‌کند که آدم وا می‌ماند این وسط چه کند و فرصت سوء استفاده‌ای را که در اصل جمهوری به ضدانقلاب می‌دهد را کجای دلش بگذارد.

همین!

 

پ.ن: در راستا و در باره‌ی همین پست نوشته‌اند:

دست وبلاگ نویس طرفدار جمهوری اسلامی بسته است | خیزران

در حواشی مفهوم اخلاقی «ماله‌کشی» | محمد معماریان

تذکر خطا، پذیرش خطا | زهرا

میثم رمضانعلی  |  ۱۰ آذر ۱۳۹۱  |  انقلاب  |   37 نظر


 1. افشین گفت:

  این موضوع به دلیل قانون شکنیِ مقامات عالیه نظام و ضعف قوۀ قضائیه دربرخورد با قانون شکنی است.

 2. افشین گفت:

  این موضوع به دلیل قانون شکنیِ مقامات عالیه نظام و ضعف قوۀ قضائیه دربرخورد با آن است.

 3. فؤاد گفت:

  کدوم جمهوری دقیقا؟

  • mohsen گفت:

   راست میگه دقیقا کدوم جمهوری؟

   • افشین 2 گفت:

    جمهوری به اون معنی که در فکر شماست هیچ جای دنیا وجود ندارد. اتفاقا این جمهوری ما از خیلی جمهوری ها در دنیا به مراتب بهتر است. هرچند اعمال افرادی نظیر شما باعث خواهد شد روزی به یاد همین جمهوری افسوس بخوریم.

 4. ستاره گفت:

  در همین سرزمین کفار، در همین کشورهای اروپایی…………..اگر در در حوزه مسوولیت وزیری ………..اشتباهی رخ دهد……………..بدان معنا که قانون رعایت نشده باشد…..هر چند که وزیر مربوطه مستقیما خلاف نکرده………..اما چون در حوزه مسولیت او بوده……………..فورا استعفا میدهد و تمامی مسولیت را به گردن میگیرد………….حالا اگر در حوزه مسولیت چنان شخصی، زندانی بمیرد( از محالات ) مطمئن باشید…………..که کل دولت استعفا میدهد……….البته چون آنها کافرند از اول حسابشان جداست………..آنها نه علی داشند و نه حسن و نه حسین……….فقط یه ذره به شعورانسانها احترام گذاشتن را از بچگی آموختند………..آموختند که مسولیت پذیری در برابر کاری که انسان انجام میدهد بزرگترین وظیفه انسانی ست…………….و اینها را نه در کلیساها ، بلکه از زمان کودکی ، در مهد کودک ها آموزش میبینند………..
  یه روزی در اوج تظاهرات خیابانی سال ۸۸ ، پسرم که داشت همراه ما به صحنه های اعتراضات خیابانی نگاه میکرد و اشک های روان مرا میدید ……..با عصبانیت گفت : خوب چرا این مردم نمیرن از دست این افراد چماقدار به پلیس شکایت کنند…………گفتم : عزیزم اینها خود پلیس هستند …………..گفت : مامان…..چی میگی ؟ پلیس که مردم را نمیزنه……………..برای محافظت از مردم حقوق میگیره………..من اگه کسی تو خیابون بهم حمله کنه …….فوری به پلیس زنگ میزنم……..اشکهایم امانم نمیدادند………………….که به این سادگی پسر ۸ سالم جوابی بدهم…………………بعد از مدتی پسرم گفت : خب حالا که اونها میزنند برین پیش خامنه ای ، حد اقل به اون بگین که بدونه…………………جلوشون را بگیره………..اینجا بود که دیگه خنده امانم نمیداد……………..من هم سعی کردم که قضیه را دیگر کشش ندهم…………….

  • افشین 2 گفت:

   شرمنده میپرسم…
   بچه هشت ساله شما کدوم دانشگاه فلسفه خوندن؟ کلاس دوم ابتدایی هستند (بودند) دیگه؟

   • ستاره گفت:

    به افشین ۲ :
    بچه هایی که در دوران قبل از مدرسه یاد گرفتند که از حق خود دفاع کنند و در دوران دبستان یاد میگیرند سر کلاس اگه دو تا از همکلاسی هایشان با هم دعوا کردند میانجیگری کنند و به حل اختلاف آنها کمک کنند…..دو نفر از بچه های کلاس مسئول این کار هستند و رابط بین بچه ها و معلم و تیم آموزشی مدرسه. تعجب نکنید ….اصول دمکراسی را بچه ها اینجا از سنین کودکی می آموزند……در همه مراکز تحصیلی شماره تلفن مرکزی را میبیند، که بچه ها میتوانند به اونجا زنگ بزنند و بگویند که مورد آزار بدنی در خانواده و یا در مدرسه و غیره قرار گرفتند……
    فرزند من در جامعه ای در حال رشد کردن ست که آزادی اندیشه در اصول تربیتی بچه ها ، نهادینه شده ست……….
    جامعه ای که در آن نیروی انتظامی با پول مالیات مردم و برای دفاع از مردم کار میکندو مردم در کنار پلیس احساس امنیت میکنند………..
    اینکه چرا بچه من چنین واکنشی را نشان داد ، طبیعی ترین واکنشی ست که یک بچه در اینجا میتواند داشته باشد………نه فلسفه خوانده ست و نه دانشگاه رفته ست…………فقط و فقط آموخته های جامعه ای را که درآن پرورش مییابد………….تراوش میکند…………همین و همین………….

  • مینو گفت:

   “حالا اگر در حوزه مسولیت چنان شخصی، زندانی بمیرد( از محالات ) مطمئن باشید…………..که کل دولت استعفا میدهد……….”
   اون وقت میشه بفرمایید چرا اوباما جون تا حالا سر قدرته؟آهان ببخشید یادم نبود که از نظر شما اونجا نه جز غرب حساب میشه نه ادعای دموکراسی داره نه اصولا کشور پیشرفته ای به حساب میاد!
   حالا درست که ما با ماله کشی مخالفیم ولی تو چرا خودت رو گم کردی؟

 5. محمد حسین گفت:

  داداش ملت گشنه هستن ……………… این حرفا چیه میزنی برو فکر نان باش که خربزه ابه

 6. خيرخواه گفت:

  اين نوشته خودش ماله‌كشي ِماله‌كشي كردنهاي سابق خودت و دوستانت است. با اين كلّي‌گويي‌ها سه سال سكوت در برابر اشتباهاي شخص اوّل مملكت درباره احمدي نژاد، مسئله هسته‌اي، سوريه و چيزهاي ديگر ماله‌كشي نمي‌شود جانم.

 7. شکلات گفت:

  سلام، حرف‏های خوب و درستی بود. و متاسفانه مساله‏ای که به کرّات آن را شاهدیم. بزرگ‏ترین لطفی که یک شهروند – یا فرضا وبلاگ نویس- می‏تواند داشته باشد این که اهل غُر زدن نباشد ولی در عین حال هنگامی که دستش برای اقامه‏ی حق و یا رد باطلی باز است از عمل در آن حوزه کوتاه نیاید. والله یهدی من یشاء.

 8. لابد دشمن! گفت:

  یکیو میآرن گنده می کنن می شونن رو صندلی یا چماق می دن دستش می فرستن توی خیابون هر کس هم بگه بالای چشم ایشون ابرو می شه منافق و دشمن و غیره بعد وقتی طرف گندی زد که هیچ رقمه نشه جمعش کرد اونم تنها و تنها در صورتی که احساس کنن برای نظام (به قول خودشون) هزینه داره می گن این آدم یه نفر بوده به نظام چه! می دونی ربطش به نظام چیه؟ نظام اجازه می ده ایشون چماق داشته باشه. نظام سرمایه مملکتو می ده دست احمدی نژاد و خاوری هر گندی هم که بالا اومد نه تنها مسوولیتشو قبول نمی کنه بلکه می گه مسئله را “کش ندهید” و البته که چنین نظامی به هرنوع ماله کشی احتیاح داره برای شستشو دادن مغز کسانی که باید در مواقع لازم صدای اعتراض رو خفه کنن! شک به دلت راه نده برادر ماله بکش برای نظامت!

 9. […] حالا اینکه اصلا چی باعث شد اینا رو بنویسم این پست هابیل بود که البته من یه کم با کلماتی که بکار برده و ادبیاتش […]

 10. داداش گفت:

  چی داری می گی داداش… اولا داستان خلخال و زن یهودی افسانه بود … امام حسین هم که به مرگ طبیعی مرده … پس ماله کشی دیگه می خواد چکار… ضمنا منظورت از جمهوری … جمهوری اسلامیییی نیست احیانا؟؟

 11. mohsen گفت:

  جانا سخن از زبان ما مي گويي…..

 12. معصومه گفت:

  اصلا از کجا معلوم که همین گروه طلبکار از همه زمینه رو واسه مرگش آماده نکرده باشن تا خودشونو دوباره نشون بدن و جون بگیرن.. نزدیک انتخابات شده دیگه باید از پستو بیان بیرون تا دوباره اینجورری همو پیدا کنن و دوباره مثل ۸۸ یه گند دیگه بزنن………………………………………………………………………

  برادرجان حتی اگه بگن ماله کش بگو آره ما ماله کشیم اما حق رو میگیم و انصاف داریم نه مثل ترسوها منتظر مرگ یه هموطن باشیم و از مرگش هورا بکشیم و سوت بزنیم که جانمی جان به نفع ما شد…

  مستدام باشید

 13. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  میدونید! جایی که ماشاالله هزار ماشاالله این نظام حسابی دشمن داره اعم از مجازی و حقیقی و کم شمار و بیشمار! و وقتی یه پست به نفع نظام میذاری میان از بالا تا پایین مملکت و بعد هم خودت رو به فحش میگیرن، وقتی متن انتقادی مینویسی اینجوری میشه که یه عده ی کلا طلبکار میان پای متنت کل داشته و نداشتت رو به باد تمسخر و استهزا میگیرن. از اونجایی که این جماعت کلا ارث پدرشون رو از ما طلب دارن، همیشه ما در هر شرایطی از نظر آن جماعت طلبکار مخالف ، محکومیم. لذاست که گاهی اگر حواسمان را جمع کنیم یا حتا چیزی نگیم بسی بهتر از گفتن یا به قول شما ماله کشی نکردن است. بعله!

 14. مقداد گفت:

  خانم ستاره شما که دم از شعور انسانی و فرهنگ میزنی باید بگم که دروغ گفتن هم به دور از شعور انسانی و فرهنگ شماست.ثانیا این چیزهایی که شما عرض کردید را ما ندیدیم و ثالثا شمایی که دم از شعور انسانی و فرهنگ میزنید خوب نیست که به اراذل و اوباش که اغتشاش میکنند بگویید مردم چون دور از شعور انسانی و فرهنگ شماست.رابعا شما که دم از شعور و فرهنگ میزنی باید بدونی که شخص اول جمهوری اسلامی رو به اسم خالی مخاطب قرار ندهی چون به دور از ادب و فرهنگ شماست که دم از شعور و فرهنگ میزنی.
  سلامتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامه ای حفظه الله صلوات.

  • ستاره گفت:

   به آقای مقداد :
   اولا شما اگه به جمعیت میلیونی اغتشاشگر میگویید ………………..پس مثلا شهر تهران بالای یک میلیون اغتشاشگر دارد………..(و چه راحت ست که هرکه بر خلاف نظر شما و نظام شما بود ، به عنوان اغتشاشگر ازش یاد کنید) ، ……….اگه شک دارین بروید و فیلمها را را دوباره ببینید…………..و چه خوب ست که اگر مذهبی هستید انسان آزاده ای هم باشید……………
   دوما گیرم که که اغتشاشگر بودند(فقط از دید شما )آیا قانون به شما اجازه داده آنها را در وسط خیابان مورد ضرب و شتم قرار بدین؟ اگر جواب شما آری ست( که این قانون جنگل خواهد بود )…….پس اون افرادی که به سفارت انگلیس حمله کردند را که یادتان هست…… آیا با آنها هم همچنین برخوردی کردید ؟( نگویید که ندیدید……) دیدید که در روز روشن از دیوار سفارت، که خاک آن کشور محسوب میشود بالا رفتند و زدند هر چه بود ویران کردند…..؟اگر جواب شما آری ست پس لطفا یک فیلم هم برای ما بفرستید تا ماهم شاهد درگیری حزب الهی هایی باشیم که ماله کش نیستند و میخواهند واقعیت را همان جور که هست ببینند…………و به هر قیمتی از نظام دفاع نمیکنند………..
   هموطن………..من خامنه ای را خامنه ای خطاب میکنم ………………حالا میخواهد هر که هست باشد……………شخص اول یا شخص آخر مملکت………من اوباما را اوباما خطاب میکنم…………….مرکل را مرکل……………..مگر شما بت پرست هستید؟من یک انسان آزاده و آزاد اندیش هستم………….و القاب برای من مفهومی ندارند………..

  • ستاره گفت:

   به مقداد :
   من از علی و حسن و حسین هم نام بردم بدون استفاده از کلمه امام و (ع) و غیره………………..چرا اعتراضی نکردید؟ آیا خامنه ای برای شما مقدس تر است؟ البته که اگر هم اینچنین باشد باز هم اعتقادات شماست و خود دانید……برای من فقط یک سوال بود همین…….

 15. مقداد گفت:

  در جامعه ی کنونی و با توجه به برخی مسائل،صلاح نیست که برخی مطالب در برخی وبلاگ ها و سایت ها نوشته شود.برخی مسایل جز آب به آسیاب دشمن ریختن فایده ی دیگری ندارد.
  باشد که راه را پیدا کنیم و پیدا کردن راه با گوش دادن و عمل کردن به حرفهای ولی فقیه است.
  سلامتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خانه ای حفظه الله صلوات.
   

  • ستار گفت:

   به مقداد
   اراذل و اوباش نیروهای ویژه و چماق به دستهایی هستند که به راهپیمایی سکوت حمله کردند و مردمی که زورشان به آنها نمی رسید و داشتند از گاز اشک آور خفه می شدند سطل ها را آتش زندند تا کمی راحت تر نفس بکشند. خامنه ای یک آدم است مثل من و شما، با بستن القاب مطنطن کسی بزرگ نمی شود. ایشان هم مثل بقیه اشتباه می کنند و باید پاسخگوی انتخاب ها و گفتار و رفتار نادرست خود و زیردستانشان باشند. هر انسانی آزاد به دنیا می آید و حق دارد زندگی خوبی داشته باشد. هیچ حکومتی مقدس نیست و حق ندارد به اسم امنیت خودش و عواملش حقوق انسانها را زیر پا بگذارد. حکومتی که اخلاق انسانی را رعایت نکند اسلامی هم نیست چون اخلاق فراتر از دین است همان گونه که حسین(ع) فرمود اگر دین ندارید آزاده باشید.

 16. همدانیان گفت:

  تحلیل تان زیبا بود… قلمتان جاری…

 17. آ گفت:

  شما هم برادرم با دوستان ماله کشتان تفاوت زیادی ندارید .اگر عمق حرف های شما رو بکاوی به این نظزیه می رسید که (( نظام نباید در عصر تکنولوژی و ارتباطات اینطور ناشیانه انکار کند)) شما نگران جان های از دست رفته یا عدالت نیستید (از کلماتی که به مخالفانتان نسبت می دهید آشکار است ) اتفاقا همین تفکر بود که بر جنایات اول انقلاب سرپوش گذاشت چون آن زمان امکان انکار وسیع تر بود.
  http://www.hashemirafsanjani.ir/content/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

 18. فاطمه گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان
  اما در مورد این نوشته؛ دقیقا مشکل همینجاست! یعنی وقتی کسی کاری را که می کنه مسؤولیتش را نمی پذیره به دنبال انداختن مسؤولیت به گردن بقیه اس. همینه که در گزارش ناجا می خوانیم که وقتی دست ما بود خوب بود،حتی دکتر هم بردیم بالاسرش!؟!؟!، اما وقتی به زندان رفت دیگه دارو به هش نرسید؟!
  اگه اون جمهوری که شما مدنظر تونه رو ملاک عمل قرار بدیم باید بابای این مقصر را درآورد. اگر دین سالم را ملاک قرار بدیم هم همین طور اما به نظر شما چی می شه که اینجوری می شه؟
  من می دونم. منیت بله درست منیت یعنی خودخواهی، خودبینی،منفعت خود را ترجیح دادن، منافع ملی را ندیدن، آب به آسیاب دشمن ریختن و ….
  اگه دست من بود یک چند تا کمپرسی می آوردم این آدمای خر و حتی بدتر از خر (لطفا سانسور نکن این عبارت قرآن است) را سوار می کردم می بردم خلیج فارس خالی می کردم.
  الان دارم خبر ۲۰ را می بینم که یک نماینده مجلس از آقای رئیس ناجا تشکر کردند واقعا متأسفم از نظر من همه اینا دستشون تو یک کاسه است.
  بیشتر از این نمی شه حرف زد. زیادی هم حرف بزنی متهم می شی به ضد انقلابی.

 19. مقداد گفت:

  به ستاره:
  اولا اگر مطلب بنده را به وضوح و دقت می خواندید متوجه میشدید که بنده به با توجه به مطلب قبلی شما که مردم را اغتشاش گر گفته بودید،عرض کردم که شما که دم از شغور و فرهنگ انسانی میزنید نباید به اراذل و اوباشی که شعور ندارند و تنها زورشان و عقلشان به آتش زدن سطل آشغال میرسد بگویید مردم.حرف من این بود که نباید به اراذل و اوباشی که در وسط خیابان شلوغ میکنند بگویید مردم چون به مردم ایران که از شغور بالایی برخوردار هستند بر میخورد.
  ثانیا طبق قانون جمهوری اسلامی که شما و بنده در آن زندگی میکنیم،پلیس حق دارد که از منافع مردم و امنیت مردم در قبال مشتی اراذل و اوباش که اغتشاش کرده اند محافظت کند تا به بنده و شما آسیبی نرسد.
  ثالثا شمایی که دم از شعور و فرهنگ انسانی میزنید و در همه ی نظرات خود بر این بودید که انسان با شعور و بافرهنگی هستید به دور از انتظار است که ارزش های دینی و اعتقادات قشر زیادی از جامعه را که مذهبی و شیعه هستند را با بی احترامی نام ببرید و توهین کنید(البته اگر مسلمان نیستید این جمله را به شما عرض میکنم و اگر هم مسلمان هستید که باید تجدید نظر و شک کنید بر مسلمانی خود)
  تمام وجود و هستی ما فدای امامان پاک و معصوم ما.
  لبیک یاحسین

 20. سایت خبری تحلیلی تازه گفت:

  با سلام
  با افتخار مطلبتان در قسمت لینکستان سایت http://www.tazeh.net قرار گرفت

 21. ستاره گفت:

  بخوانید اظهارنظر اژه ی در باره فوت ستار بهشتی : ……دادستان کل کشور افزود: تحقیقات در رابطه با این پرونده همچنان ادامه دارد اما یک احتمال دیگر درباره فوت این فرد وجود دارد که آن هم دست داشتن خود جریان ضد انقلاب است.وی تصریح کرد: این فرضیه وجود دارد که شاید خود جریان ضد انقلاب در زمان زنده بودن این فرد اقدامی کرده باشد تا هم از زمان زنده بودن وی سود برده و هم از زمان فوت وی سود خود را ببرد……..
  و این دادستان کل است که فرضیه ای میدهد که مرغ پخته را هم به خنده وامیدارد…………. آقای دادستان ! آیا این اظهار نظر شما ، توهین به شعور مخاطبانتان نیست ؟ و چه راحت است شانه از زیر بار مسولیت خالی کردن و همه چیز را به ضد انقلاب ارجاع دادن ……و این چنین ست که نظامی که ادعایش ، با کرده هایش همسویی ندارد، خرامان اما پیوسته، بدون شک بسوی انحطاط پیش میرود. چنین نظامی احتیاج به دشمن ندارد……………..که این روند تاریخ ست……….شک نکنید…………….
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910913001206

 22. خاکبارانخورده گفت:

  حرفات حق !
  بسه دیگه ماله کشی ، وقتی بعضی خبرا قرار نیست منعکس بشه ، باید وبلاگ نویس پاپتی ناله کشی کنه !
  ایشالله بیشتر ناله کش باشیم تا ماله کش !

  یا حق

 23. صوفیان گفت:

  اگر شما وبلاگ نویس های طرفدار نظام جلوی دیکتاتوری اینها نایستید فردا هم نوبت شماست مطمئن باشید که فردا هم شماها را قتل عام میکنند پس چه بهنر که شماها هم دست از محافظه کاری بردارید و فریاد خونخواهی ستار بهشتی سر دهید … البته میدانم که شماها خودتان از قاتلین ستار بهشتی هستید

 24. مقداد گفت:

  سلامتی امام خامنه ای حفظه الله صلوات.
  اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم.

  • منتظر گفت:

   از كي تا بحال ايشان شده اند امام؟؟؟؟؟؟ آيا امامي سراغ داريم كه زندانهايش پر از مخالفان سياسي اش باشد؟؟؟؟

  • a گفت:

   به مقداد:
   چرا هر بار که توی بحث کم میارین طرف مقابل رو تخریب میکنید؟ همه اش میگی ((شما که دم از شعور و فرهنگ می زنید )) اگر برای تقلید کورکورانه تان دلیلی محکم ندارید یا اطلاعات کافی برای بحث ندارید و یا اگر با غرض بحث می کنید لطفا ذهن مردم رو در گیر نکنید
   دائما میگی شعور انقلابی مردم . مردم احمق رو با همین شعور انقلابی و مردم ولایتی و شهید پرور و این عبارات گول زننده خر می کنید

 25. reza گفت:

  نماهنگی زیبا با صدای بنیامین بهادری با موضوع ماه محرم و با عنوان موج محرم
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=6&lid=7339

 26. a گفت:

  به مقداد:
  شما که میگی اعتراضات مردم رو ندیدی یه سری به youtubeبزنی بد نیست

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن: